REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRewident: politycy dostaną pensje z opóźnieniem

Rewident: politycy dostaną pensje z opóźnieniem

-

fot.2bgr8/Wikipedia/Daniel Schwen/Wikipedia
fot.2bgr8/Wikipedia/Daniel Schwen/Wikipedia

Parlamentarzyści i urzędnicy stanu Illinos będą dłużej czekać na swe wynagrodzenie z powodu trwającego od dziewięciu miesięcy impasu budżetowego. Decyzję o opóźnieniu wypłat podjęła rewident stanu Leslie Geissler-Munger, której biuro wystawia czeki regulujące zobowiązania finansowe Illinois.

Jak stwierdziła republikanka, politycy i szefowie poszczególnych działów administracji stanu − łącznie z nią samą − powinni czekać na swoją kolejkę do wypłaty tak samo, jak agencje socjalne i wykonawcy stanowych kontraktów. Jej zdaniem, wszyscy powinni być traktowani tak samo pod względem wypłacania należności.

REKLAMA

Munger oświadczyła, że decyzję o wstrzymaniu wynagrodzeń podjęła po konsultacji z prawnikami i że nie rozmawiała w tej sprawie z gubernatorem Bruce’em Raunerem. Równocześnie wyraziła nadzieję, że pozbawieni uposażeń politycy będą bardziej skłonni do kompromisu w sprawie budżetu.

Rewident przyznała, że wstrzymanie wypłat dla parlamentarzystów i urzędników przełoży się na skromne oszczędności. Wynagrodzenia polityków stanowią bowiem tylko znikomą część − 1,3 mln dol. − wszystkich zobowiązań finansowych, wynoszących aż 7,8 mld. dolarów.

Przypomnijmy, że Illinois jest bez budżetu od lipca zeszłego roku w wyniku konfliktu między republikańskim gubernatorem Bruce’em Raunerem a parlamentem stanowym, w którym zdecydowaną większość mają demokraci. Gubernator domaga się, by legislatorzy zatwierdzili pakiet ustaw, które są korzystne dla sektora biznesowego, ale ograniczają prawa związków zawodowych. Jednak demokraci nie chcą wyrazić zgody i zdecydowanie odrzucają plan gubernatora.

(ao)

REKLAMA

2107798153 views

REKLAMA

REKLAMA

2107798384 views

REKLAMA

2109594775 views

REKLAMA

2107798525 views

REKLAMA

2107798624 views

REKLAMA

2107798732 views