REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRestrykcyjna godzina policyjna w Chicago

Restrykcyjna godzina policyjna w Chicago

-

Czy wiesz, gdzie przebywa twoje dziecko?

Rodzice zawsze powinni wiedzieć, gdzie przebywają ich małoletnie dzieci, ale w Chicago mamy niestety wiele przykładów niedopilnowania – nierzadko tragicznych. Do nieszczęść zwykle dochodzi nocą na ulicy, gdzie po godzinie policyjnej nie wolno przebywać małoletnim bez opieki osoby dorosłej. Przypomina o tym incydent, do którego doszło w zeszłym tygodniu w spokojnej dzielnicy chicagowskiej Jefferson Park. Na szczęście nikt nie stracił życia, ale nastolatek został postrzelony przez policję, odnosząc niegroźne obrażenia.

fot. A. Savory/Flickr
fot. A. Savory/Flickr

REKLAMA

Przepisy miejskie (City of Chicago Municipal Code, 8-16-020) nakładające na rodziców i dzieci obowiązek przestrzegania godziny policyjnej mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom metropolii. Na ten wymóg warto uczulić rodziców szczególnie w okresie wakacji letnich, kiedy młodzież ma dużo wolnego czasu, więcej przebywa poza domem i kiedy niestety w całym mieście rosną wskaźniki przestępczości.

Jak wynika ze statystyk dotyczących dzieci i młodzieży, po godzinie policyjnej znacznie wzrastają szanse na utratę życia. Dlatego administracja burmistrza Rahma Emnuela zaostrzyła dwa lata temu przepisy dotyczące godziny policyjnej i położyła szczególny nacisk na ich egzekwowanie (informacje na witrynie miasta: www.cityofchicago.org).

Przypomnijmy, że dla młodzieży w wieku od 12 do 16 lat lat godzina policyjna zaczyna się o godz. 22 i trwa do 6 rano w dni powszednie (niedziela – czwartek), zaś w piątek i w sobotę od godz. 23 do 6 rano.

Dla dzieci w wieku poniżej lat 12 godzina policyjna w zaczyna się o godz. 20:30 i trwa do 6 rano w dni powszednie (niedziela – czwartek) zaś w piątek i w sobotę od godz. 21 do 6 rano.

Rokrocznie policja zatrzymuje kilkanaście tysięcy nieletnich i odstawia ich do rodzinnych domów. Nierzadko rodzice otrzymują mandaty w wysokości 500 dol. za każde wykroczenie lub karę przymusowego udziału w instruktażu szkolącym w zakresie obowiązków rodzicielskich.

Zakaz przebywania w nocy na ulicy nie obowiązuje młodzieży powracającej z kościoła lub z pracy, albo udającej się do niej.

Jak informują władze miasta, funkcjonariusze policji chicagowskiej otrzymali polecenie, że w każdym przypadku najpierw mają spokojnie wypytać nieletniego, dlaczego przebywa na ulicy bez opieki w zastrzeżonych godzinach. Tylko małoletni nieposiadający właściwego uzasadnienia otrzymają mandaty.

Zgodnie z dyrektywami zachowali się policjanci chicagowscy w miniony czwartek w nocy około godz. 12:30 w rejonie skrzyżowania ulic Montrose i Mulligan. Jak poinformowały źródła policyjne, oficerowie próbowali wylegitymować trzech nastolatków w celu ustalenia, czy naruszyli godzinę policyjną. Jednak…

chłopcy zamiast odpowiedzieć na pytania policjantów, zaczęli uciekać.

Zgodnie z oficjalną relacją policji, funkcjonariuszom udało się zatrzymać jednego z biegnących, gdy przeskakiwał przez plot, a wówczas chłopak zaatakował jednego z oficerów deską. Drugi oficer postrzelil atakującego chłopca w rękę i nogę. Ranny został hospitalizowany z obrażeniamii niezagrażającymi życiu.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi wewnętrzna komórka śledcza policji.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

REKLAMA

2107285365 views

REKLAMA

2107285597 views

REKLAMA

2109081988 views

REKLAMA

2107285738 views

REKLAMA

2107285837 views

REKLAMA

2107285945 views