REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Republikanie z Illinois apelują do prezydenta Trumpa, by nie redukował wyroku Blagojevicha

Republikanie z Illinois apelują do prezydenta Trumpa, by nie redukował wyroku Blagojevicha

-

Republikańscy kongresmeni z Illinois zaapelowali do prezydenta Donalda Trumpa, by nie zmniejszał wyroku byłego gubernatora Roda Blagojevicha odsiadującego karę 14 lat więzienia za korupcję.

Wszyscy republikańscy kongresmeni z Illinois wystosowali list do prezydenta Donalda Trumpa, który ostatnio sygnalizował, że zastanawia się nad ułaskawieniem Blagojevicha, ponieważ kara, jaką otrzymał były gubernator jest jego zdaniem zbyt surowa w stosunku do przewinienia. Z opinią republikańskiego prezydenta zgodził się demokratyczny senator z Illinois Dick Durbin.

Jednak republikańscy kongresmeni z Illinois stwierdzili, że redukcja wyroku stworzy niebezpieczny precedens i będzie w sprzeczności z wcześniejszymi przyrzeczeniami Trumpa, iż wykorzenieni korupcję w strukturach rządowych.

Blagojevich został skazany na 14 lat więzienia za próbę wymuszenia łapówek i osobistych korzyści w zamian za przyznanie senatorskiej nominacji w celu obsadzenia wakatu, który powstał, gdy Barack Obama wygrał wybory na prezydenta.

Rod Blagojevich od 2011 roku odsiaduje karę w federalnym więzieniu w pobliżu Denver w stanie Kolorado. Jeśli były gubernator nie zostanie ułaskawiony, pozostanie w więzieniu do maja 2024 roku.

(ao)

fot.Casey Konstantin/United States Marshals Service

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks