REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Replika restauracji McDonald’s może trafić do muzeum samochodów

Replika restauracji McDonald’s może trafić do muzeum samochodów

-

Jest szansa, że przeznaczona do rozbiórki replika pierwszej restauracji McDonald’s w Des Plaines zostanie uratowana. O jej przeniesienie na swój teren ubiega się muzeum samochodów w miejscowości Volo, leżącej na dalekich północnych przedmieściach Chicago.

W zeszłym tygodniu koncern McDonald’s poinformował o zamiarze likwidacji repliki pierwszej restauracji sieci McDonald’s znajdującej się w Des Plaines. Decyzję o likwidacji budynku umotywowano spadkiem liczby odwiedzających go turystów oraz stanem technicznym budynku, uszkodzonego w 2008 roku przez powódź.

REKLAMA

Na zamiar zburzenia budynku zareagowali mieszkańcy Des Plaines, którzy skontaktowali się z muzeum samochodów w Volo, proponując przeniesienie repliki na muzealny parking. Muzeum podchwyciło pomysł i wystąpiło do koncernu McDonald’s o pozwolenie na relokację budynku.

Pierwsza restauracja McDonald’s w Des Plaines w rzeczywistości była dziewiątym punktem tej sieci w USA. Wybudowana w 1955 roku przez Raya Kroca, twórcę potęgi McDonald’s, została zburzona w 1984 roku. Na jej miejscu powstała pełniąca funkcję muzeum replika, z zachowanym oryginalnym szyldem. Miejsce przyciągało turystów, którzy mogli podziwiać manekiny w strojach z epoki oraz oryginalne frytkownice, grille i miksery do robienia mleczno-lodowych koktajli.

Po uszkodzeniu przez powódź replika restauracji została zamknięta dla zwiedzających, którzy mogli podziwiać ją jedynie z zewnątrz. Ograniczenie spowodowało w ostatniej dekadzie spadek turystów. Muzeum argumentuje, że dzięki przeniesieniu muzeum obiekt ma szansę odzyskać dawną świetność.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks