REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Renowacja niebieskiej linii CTA

Renowacja niebieskiej linii CTA

-

Chicago otrzymało pierwszą transzę funduszy na renowację północnego odcinka niebieskiej linii CTA − Blue Line. O wyasygnowaniu 120 mln dol. na realizację pierwszych projektów modernizacyjnych poinformował federalny sekretarz transportu Anthony Foxx i burmistrz Rahm Emanuel na konferencji prasowej  w Chicago.

W ramach przedsięwzięcia planuje się przebudowę trzynastu stacji, w tym Jefferson Park i Cumberland. Po modernizacji pociągi CTA z Jefferson Park na O’Hare będą pokonywały trasę szybciej, a pasażerowie będą mieli znacznie większy komfort jazdy  – informuje przedsiębiorstwo transportu miejskiego, Chicago Transit Authority (CTA).

REKLAMA

Ogółem na renowację północnej trasy Blue Line rząd federalny zarezerwował 492 mln dolarów. Czteroletni projekt określany jako “Your New Blue” jest największą inwestycją na trasie dojazdowej do  O’ Hare  od 1984 r., kiedy to dobudowano odcinek łączący miasto z lotniskiem.

W konferencji prasowej na stacji przy ulicy Cumberland, w północno-zachodniej dzielnicy Chicago, udział też wzięli: Terry Peterson, przewodniczący rady nadzorczej CTA  i Forrest Claypool, prezes CTA.

Jak informuje biuro burmistrza Emanuela, intensywne, zakończone sukcesem starania o fundusze rządowe na renowacje Blue Line prowadził senator Richard Durbin, demokrata z Illinois.

Statystyki pokazują, że gwałtownie rośnie liczba  pasażerów korzystających z kolejki na linii niebieskiej w kierunku O’ Hare. W ubiegłym roku przez bramki na stacjach CTA pasażerowie przechodzili aż 25 mln razy i jest to 25-proc. wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat i 33 – proc. w ciągu dziesięciu.

(ao)

Na zdjęciu: Stacja kolejki Blue Line w Jefferson Park fot.Zol87/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks