REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rekordy zachorowań w Illinois

Rekordy zachorowań w Illinois

-

Stanowy Departament Zdrowia Publicznego (IDPH) poinformował w piątek o kolejnym rekordzie zachorowań w Illinois. W ciągu ostatniej doby potwierdzono COVID-19 u aż 6943 osób, zmarło 36.

IDPH po raz kolejny w ciągu zaledwie tygodnia odnotowali rekordowy jednodniowy wzrost liczby nowych przypadków zachorowań. Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois potwierdził w piątek 6943 zachorowania. W czwartek było to 6363 nowych przypadków, w środę – 6110. Po raz kolejny od początku pandemii liczba chorych przekroczyła granicę 5 tys.

Łącznie od początku pandemii do piątku zmarło w Illinois 9711 osób. W całym stanie w ciągu ostatniej doby przeprowadzono łącznie ponad 95 tys. testów.

Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego dr Ngozi Ezike prosiła mieszkańców stanu o odbieranie telefonów od contact tracerów. Zapewniała, że dane osób chorych są przez nich chronione i zostaną udostępnione żadnej osobie powiadamianej o zagrożeniu jej zdrowia.

Dr Ezike zaapelowała również o szczepienie się na grypę. Potwierdziła, że znane są już przypadki jednoczesnego przechodzenia COVID-19 i grypy – nazwała te zachorowania „twindemią”.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks