REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRekordowy dobowy bilans zgonów. Pritzker przedstawił plan powrotu do „normalności”

Rekordowy dobowy bilans zgonów. Pritzker przedstawił plan powrotu do „normalności”

-

Rekordowy jak do tej pory dobowy bilans zgonów na COVID-19 padł w Illinois we wtorek 5 maja. 176 osób straciło życie wskutek komplikacji wywołanych koronawirusem. Tego dnia gubernator J.B. Pritzker przedstawił pięciofazowy plan powrotu do „normalności”, zaznaczając że Illinois znajduje się obecnie na początku drugiej fazy.

W ciągu doby z poniedziałku na wtorek w Illinois zdiagnozowano 2122 nowych zachorowań na COVID-19 oraz 176 przypadków śmiertelnych. Łącznie od początku pandemii w naszym stanie zachorowało już 65 962 osób, z czego 2838 pacjentów zmarło – poinformowała na codziennym briefingu gubernatora dyrektor Illinois Department of Public Health, dr Ngozi Ezike.

REKLAMA

Dr Ezike przestrzegła również mieszkańców Illinois, że mimo majowej aury, zmęczenia, desperacji i pragnienia powrotu do normalności, koronawirus nadal pozostaje realnym zagrożeniem, które nie powinno być ignorowane.

Gubernator Pritzker nakreślił pięciofazowy plan Restore Illinois, definiując nową normalność w naszym stanie, która obowiązywać będzie do czasu wynalezienia szczepionki i/lub skutecznego lekarstwa przeciw wirusowi.

Pritzker poinformował, że Illinois ma już za sobą fazę pierwszą, którą było ograniczenie funkcjonowania stanu do absolutnego minimum. W drugą fazę, w której obowiązuje przykrywanie nosa i ust i nieco zmodyfikowane restrykcje, weszliśmy 1 maja. W trzeciej fazie dozwolone będą zgromadzenia do 10 osób, a w czwartej – do 50 osób. Otwarcie restauracji i szkół, przy stosowaniu nowych zaleceń służb zdrowia publicznego, dozwolone będzie dopiero w fazie czwartej, gdy liczba zdiagnozowanych przypadków zachorowań będzie systematycznie spadać. Faza piąta to życie, jakie pamiętamy sprzed pandemii COVID-19 i, zdaniem gubernatora, odległa i nierealna przyszłość do czasu wynalezienia skutecznej broni przeciw wirusowi.

Gubernator zaznaczył, że poszczególne regiony Illinois do kolejnych faz przechodzić będą pod ścisłym nadzorem Departamentu Zdrowia Publicznego, a w razie wzrostu zachorowań równie możliwe jest cofnięcie się do wcześniejszej fazy. Pritzker zaapelował do mieszkańców o cierpliwość i współpracę, argumentując, że jego decyzje oparte są na faktach i analizach naukowych.

(jm)

REKLAMA

2118941065 views

REKLAMA

2118941163 views

REKLAMA

REKLAMA

2120737519 views

REKLAMA

2118941237 views

REKLAMA

2118941298 views

REKLAMA

2118941351 views