REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rekordowe odszkodowanie powypadkowe w Chicago

Rekordowe odszkodowanie powypadkowe w Chicago

-

fot.Joe Gratz/Flickr

Ława przysięgłych przyznała 148 mln dolarów odszkodowania kobiecie, która została częściowo sparaliżowana po tym, jak spadła na nią wiata chodnikowa na lotnisku O’Hare w sierpniu 2015 roku.

REKLAMA

Jak podaje „Chicago Tribune” jest to rekordowe odszkodowanie powypadkowe w historii Chicago. Powódka domagała się zadośćuczynienia w wysokości 175 mln dolarów, przy czym strona oskarżona w ramach ugody zaproponowała jedynie 30 mln. Rodzina poszkodowanej jest wdzięczna za uwzględnienie wielkości doznanej krzywdy i przyznanie adekwatnego odszkodowania.

Dwa lata temu Tierney Darden, wtedy 24-letnia tancerka, wraz z siostrą i matką stała przed terminalem nr 2, kiedy nadciągnęła gwałtowna burza. Kobiety znalazły schronienie pod wiatą chodnikową, która w pewnym momencie runęła, spadając prosto na Tierney. W wyniku wypadku doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Dziewczyna została całkowicie sparaliżowana od pasa w dół.

Jak się później okazało, wiata była w znacznym stopniu uszkodzona, co było zaniedbaniem ze strony miasta. Odszkodowanie zostanie wypłacone przez firmę ubezpieczeniową.

(as, am)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks