REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoRekordowa podwyżka podatku od nieruchomości w Chicago

Rekordowa podwyżka podatku od nieruchomości w Chicago

-

fot.Ewa Malcher
fot.Ewa Malcher

Burmistrz Rahm Emanuela potwierdził, że planuje najwyższą w historii Chicago podwyżkę podatku od nieruchomości na ogólną kwotę 500 mln dolarów. Dochody z podwyżki zmniejszą deficyt budżetowy i niedobory w funduszach emerytalnych.

Po podwyżce statystyczny właściciel domu w Chicago zapłaci w podatkach od nieruchomości o ok. 500 dol. więcej niż dotychczas.

REKLAMA

Duża część dochodów z podwyżki ma być przeznaczona na zobowiązania emerytalne miasta wobec strażaków i policjantów oraz zmniejszenie deficytów w przyszłorocznym budżecie.

Emanuel potwierdził, że ma w planie rekordową podwyżkę podatku od nieruchomości, podczas spotkania z chicagowianami, które odbyło się 3 września w Wright College w północno-zachodniej dzielnicy miasta.

Były to trzecie i ostatnie przesłuchania publiczne na temat finansów miasta. Podobnie jak podczas dwóch wcześniejszych mityngów, Emanuel był ostro krytykowany przez chicagowian. Szczególne oburzenie wywołała zapowiedź wzrostu podatków.

Niektórzy z uczestników spotkania ostrzegli burmistrza, że z powodu wysokich podatków od nieruchomści wielu mieszkańców Chicago wyprowadzi się z miasta, bowiem nie będzie ich stać na tak wysokie opłaty.

Emanuel przedstawi oficjalnie swój plan budżetowy 22 września na posiedzeniu rady miasta.

(ao)

3 KOMENTARZE

  1. Musza podniesc bo nie ma pieniedzy na social i ubezpieczenia darmowe,tylko to juz niedlugo potrwa bo nikt na nierobow nie bedzie placil takich podatkow wszyscy wyniosa sie z tego demokratycznego stanu. Tak wlasnie rzadza demokraci brakuje to podatki w gore!

  2. Jezeli spojrzymy na Tokio, Paryz, Londyn, to zauwazymy ze tam biedni nie mieszkaja, biedni moeszkaja na przedmiesiach. To samo bedzie w Chicago, jest jedynie kwestia czasu. Jednym ze sposobow wykuzenia biedoty jest podwyzka podatkow. Z reszta wysokie podatki sa jedynym sposobem bogatych przedmiesc przed biedota.

REKLAMA

2107359193 views

REKLAMA

2107359425 views

REKLAMA

2109155816 views

REKLAMA

2107359566 views

REKLAMA

2107359665 views

REKLAMA

2107359773 views