REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ravinia Festival odcina się od słynnego dyrygenta

Ravinia Festival odcina się od słynnego dyrygenta

-

James Levine
fot.Sigi Tischler/Epa/REX/Shutterstock

W związku z zarzutami dotyczącymi molestowania seksualnego nieletnich, zarząd festiwalu muzycznego w Ravinii podjął decyzję o zerwaniu relacji z byłym dyrektorem muzycznym festiwalu – Jamesem Levinem.

REKLAMA

James Lavine był dyrektorem muzycznym Ravinia Festival w latach 1973-93. W przyszłym roku miał rozpocząć trwającą pięć lat współpracę z festiwalem, występując w Ravinii z Chicagowską Orkiestrą Symfoniczną. 5 grudnia zarząd festiwalu poinformował o zerwaniu współpracy i zawieszeniu wszelkich relacji z dyrygentem w świetle zarzutów dotyczących molestowania seksualnego nieletnich.

O molestowanie seksualne oskarżają słynnego dyrygenta trzej mężczyźni, którzy twierdzą, że Levine wykorzystywał ich seksualnie, kiedy byli nastolatkami. Do molestowania miało dochodzić od lat 60. do 80. ubiegłego wieku.

Jeden z oskarżających Levine’a mężczyzn w październiku 2016 roku poinformował o popełnieniu przestępstwa departament policji w podmiejskim Lake Forest. Mężczyzna twierdzi, że do molestowania doszło po raz pierwszy w 1985 roku w Nowym Jorku, gdzie Levine zaprosił go – 15-letniego początkującego muzyka, na przesłuchanie. Do kontaktów seksualnych pomiędzy Levinem a nastolatkiem miało dochodzić wielokrotnie na przestrzeni kolejnych lat. Oskarżający mężczyzna już jako dorosły otrzymywał od Levine’a pieniądze, łącznie ponad 50 tys. dolarów. Z policyjnego raportu wynika, że w 2014 roku dyrygent odmówił przysłania mężczyźnie kolejnej sumy.

Levine, który jest nie tylko dyrygentem, ale i pianistą, był dyrektorem ds. muzycznych Metropolitan Opera, jednej z czołowych scen operowych na świecie, w latach 1976–2016. Od tego czasu jest dyrektorem honorowym. Był również m. in. głównym dyrygentem Orkiestry Filharmonicznej w Monachium i Boston Symphony Orchestra. Dokonał wielu nagrań płytowych, a także radiowych i telewizyjnych.
(gd, PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks