REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rauner zawetował ustawę budżetową. Będzie paraliż administracji?

Rauner zawetował ustawę budżetową. Będzie paraliż administracji?

-

Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski
Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Spełniły się pogróżki republikańskiego gubernatora. Bruce Rauner 25 czerwca postawił weto wobec kompleksowej ustawy budżetowej, którą uchwalił zdominowany przez demokratów parlament stanowy. Jeśli do 1 lipca gubernator i legislatura Illinois nie osiągną kompromisu w sprawie budżetu, to przestanie funkcjonować administracja stanu.

REKLAMA

Rauner uzasadnił swą decyzję tym, że budżet nie jest zbilansowany i zawiera deficyty na około 4 mld dolarów. Jak podkreśla w komunikacie prasowym, parlamentarzyści przegłosowali niezrównoważony budżet, choć zabrania tego konstytucja Illinois.

Jedynym punktem ustawy budżetowej, który Rauner podpisał dzień wcześniej, było finansowanie szkolnictwa. Gubernator stwierdził, że edukacja zawsze była dla niego priorytetem i ustawę podpisał, ponieważ chce, aby szkoły pozostały otwarte i aby otrzymały odpowiednie fundusze, a nauczyciele wynagrodzenie.

Jak już informowaliśmy, gubernator nie chce rozmawiać z demokratami na temat podwyżek podatków, które zlikwidowałyby deficyt. Swój udział w debacie budżetowej uzależnia od przyjęcia przez legislaturę planu zmian ekonomicznych, społecznych i politycznych, który w całości został odrzucony przez ustawodawców w Springfield.

Rauner domaga się ograniczenia uprawnień związków zawodowych i zmniejszenia wypłat odszkodowań dla pracowników z tytułu wypadków, których doznali w miejscu zatrudnienia. Chce też zamrożenia podatków od nieruchomości oraz skrócenia kadencji wybieralnych urzędników stanowych.

(ao)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA