REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rauner: republikański plan ubezpieczeń zdrowotnych nie jest najlepszy dla Illinois

Rauner: republikański plan ubezpieczeń zdrowotnych nie jest najlepszy dla Illinois

-

Republikański gubernator Illinois Bruce Rauner powiedział we wtorek, że jeżeli przejdzie zaproponowany przez republikanów plan mający zastąpić Obamacare, nie będzie on najlepszy dla Illinois.

Komentarz gubernatora był jednym z pierwszych po tym, jak w poniedziałek 6 marca republikanie przedstawili propozycję zmian zastępujących dotychczasowy program ubezpieczeń zdrowotnych Obamacare. Gubernator jest zaniepokojony faktem, że plan republikanów zakłada obcięcie środków na Medicaid – ubezpieczenie zdrowotne dla biedniejszych i niepełnosprawnych, opłacane z funduszy stanowych i federalnych.

REKLAMA

W Illinois około 3 miliony osób korzysta z Medicaid – to jeden na czterech mieszkańców. W tym roku nasz stan otrzymał około 14,1 miliardów dolarów funduszy federalnych na wsparcie programów Madicaid.

Rauner dodał, że podzielił się swoimi uwagami z innymi gubernatorami. Ma nadzieję, że uwagi te formalnie trafią również do administracji prezydenta Trumpa.

Również burmistrz Rahm Emanuel skrytykował republikański projekt planu mającego zastąpić Obamacare. Jego zdaniem podniesie on koszty opieki zdrowotnej w całym kraju i pozbawi ubezpieczenia zdrowotnego miliony biedniejszych Amerykanów.

(jm)

Na zdj.: Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

5 KOMENTARZE

  1. A ja proponuje dobitniej sprawdzac takie osoby ktore maja doplaty do ubezpieczenia! Prosze mi wytlumaczyc jak jest to mozliwe ze kogos stac na splacanie samochodu $500 miesiecznie a nie stac go wykupic ubezpieczenia tylko stan mu doplaca 80%!

    • 500$ / miesiac to masz auto za jakies 25-30 tys. Mowa o 5 latach splat, to znowu du..py nie urywa Dawidku.

    • Nie zgadzam się. Jeżeli ktoś jeździ samochodem za 25 tys. i chce aby ktoś inny płacił za jego ubezpieczenie zdrowotne to coś tu nie gra. Najpierw trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu i kupić samochód np. za 5 tys. Wielu chce żyć wygodnie czyimś kosztem. Ja przyjechałem w 1993 roku i przez cały rok jeździłem samochodem za 1tys., ale ubezpieczenie miałem wykupione na całą rodzinę. Niestety, ale antyamerykańskie demokratyczne lewactwo zdemoralizowało całą Amerykę i skutki wszyscy znamy. Jeżeli (mimo wszytkich swoich wad) w czasie kadencji Trumpa nie nastąpi jakaś zasadnicza zmiana, to komuna opanuje Amerykę i zniszczy kraj.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks