REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rauner nie powita w czwartek Trumpa

Rauner nie powita w czwartek Trumpa

-

Gubernator Bruce Rauner nie powita w czwartek prezydenta Donalda Trumpa w Illinois i nie będzie sprawował obowiązków gospodarza stanu podczas prezydenckiej wizyty.

Rzecznik administracji Raunera oświadczył, że gubernator ma wcześniejsze zobowiązania i spotkania, których nie może odwołać.

REKLAMA

Zapowiedziana nieobecność Raunera podczas wizyty Trumpa komentowana jest jako próba zdystansowania się republikańskiego gubernatora od republikańskiego prezydenta ze względu na zbliżające się listopadowe wybory.

Prezydent Donald Trump w czwartek, 26 lipca ma odwiedzić hutę stali w Illinois. Będzie to jego pierwsza wizyta w stanie Lincolna od objęcia prezydentury. Trump ma promować rodzimą produkcję oraz bronić swoich decyzji o nałożeniu taryf na międzynarodowy import składając wizytę w hucie U.S. Steel Corp. w miejscowości Granite City niedaleko St. Louis, na granicy z Missouri.

W marcu br. firma U.S. Steel Corp. ponownie uruchomiła dwa wielkie piece hutnicze w Granite City, które zostały zamknięte w 2015 r., kosztem 2 tys. miejsc pracy.
United States Steel Corporation to amerykańska korporacja specjalizująca się w produkcji stali. Została założona w 1901 r. i jest dziesiątym największym producentem stali na świecie, a pierwszym w USA.

(ao,jm)

Na zdjęciu: Gubernator Bruce Rauner fot.Staff Sgt. Jodi Martinez/scott.af.mil

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks