REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rauner i Pritzker ujawnili swoje zarobki za zeszły rok

Rauner i Pritzker ujawnili swoje zarobki za zeszły rok

-

Gubernator Bruce Rauner zarobił w zeszłym roku „tylko” około 54 mln dol. i zapłacił ponad 16 mln dol. w podatkach. To najniższe zarobki gubernatora Illinois od pięciu lat – wynika z ujawnionych przez niego we wtorek zeznań podatkowych za rok 2017.

REKLAMA

Raunerowie znaleźli się w 26,5-procentowym progu podatkowym i zapłacili 13,9 milionów dolarów podatku federalnego i 2,2 mln stanowego. W 2016 r. gubernator zarobił ponad 91 milionów dolarów, a rok wcześniej w zeznaniu podatkowym zadeklarował 187 milionów.

Swoje zarobki ujawnił we wtorek również główny rywal Raunera o fotel gubernatora, J.B. Pritzker. Z opublikowanych zeznań podatkowych wynika, że demokrata zarobił w 2017 r. 55 milionów dol., a rok wcześniej 15 milionów. W podatkach zapłacił łącznie 19,7 mln dol. (17,3 federalnego i 2,4 stanowego).

W obu przypadkach opublikowane liczby nie oddają w pełni kondycji finansowej kandydatów. Podobnie jak w poprzednich latach ujawnili oni tylko formularz 1040, bez załączników mogących zdradzić więcej informacji na temat inwestycji, ulg podatkowych i majątków powierniczych.

Publikowanie zeznań polityków nie jest obowiązkowe, ale jest w dobrym tonie i mile widziane przez wyborców.
(jm, ao)

Na zdjęciu: J. B. Pritzker i Bruce Rauner fot.Tannen Maury/EPA-EFE/REX/Shutterstock/Illinois.gov

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks