REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rauner i Pritzker będą wspólnie świętować dwustulecie Illinois

Rauner i Pritzker będą wspólnie świętować dwustulecie Illinois

-

Nie tak dawni rywale w wyborach o fotel gubernatora Illinois, którzy w zaciętej kampanii wyborczej obrzucali się błotem, podadzą sobie ręce podczas oficjalnej gali dwustulecia Illinois, która odbędzie się na początku grudnia.

W poniedziałek republikański gubernator Bruce Rauner ogłosił, że wraz z gubernatorem elektem pojawi się 3 grudnia na oficjalnych obchodach dwustulecia Illinois. 6 listopada demokrata miliarder J.B. Pritzker pokonał Raunera w wyborach o fotel gubernatora stanu.

REKLAMA

Rauner dodał, że „nie ma lepszego miejsca, aby się zjednoczyć, niż podczas wydarzenia świętującego wielkość Illinois”. Pritzker powiedział, że świętowane będzie „jedno Illinois”.

Jednak sama gala dwustulecia stanu Lincolna odbędzie się na mniejszą skalę, niż początkowo zakładano. Słaba sprzedaż biletów zmusiła organizatorów do przeniesienia imprezy z hali sportowej United Center do znacznie mniejszej sali balowej na chicagowskim Navy Pier.

W Illinois trwa rok jubileuszowy związany z dwustuleciem naszego stanu. 3 grudnia 1818 roku Illinois zostało przyłączone do Unii jako 21. stan. Więcej informacji na temat obchodów można znaleźć na stronie internetowej: illinois200.com.
(jm)

Na zdjęciu:

J.B. Pritzker i Bruce Rauner fot.Tannen Maury, Kamil Krzaczynski/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks