REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rauner chce połączyć urząd skarbnika i rewidenta

Rauner chce połączyć urząd skarbnika i rewidenta

-

Gubernator Bruce Rauner  analizuje raport ekspertów o sytuacji Illinois oraz apeluje do parlamentu o zatwierdzenie ustawy, która umożliwiłaby połączenie  urzędów stanowych − skarbnika i rewidenta, dzięki czemu podatnicy zaoszczędziliby wiele milionów dolarów. 

Za połączeniem obydwu urzędów opowiadała się  rewident Judy Baar Topinka, zanim zmarła nagle w grudniu ubiegłego roku, miesiąc po ponownym wygraniu wyborów na ten urząd.

REKLAMA

Konsolidację popiera też nowy, demokratyczny skarbnik stanu Mike Frerichs, podobnie jak poprzedni, republikański − Dan Rutherford.

W oficjalnym komunikacie prasowym Rauner wyraził rozczarowanie, że legislatura zatwierdziła ustawę zezwalającą na rozpisanie wyborów specjalnych na rewidenta. Mają się one odbyć w 2016 r. i  skrócą do dwóch lat sprawowanie urzędu przez republikankę Leslie Munger, mianowaną przez Raunera.

Zdaniem nowego gubernatora  Munger powinna sprawować urząd rewidenta przez pełną czteroletnią kadencję. Według niego demokraci dominujący w parlamencie Illinois niewłaściwie interpretują stanową konstytucję, gdy twierdzą, że wymaga ona przeprowadzania specjalnej elekcji.

W miniony piątek, na trzy dni przed zaprzysiężeniem  Raunera na urząd, opublikowany został raport oceniający aktualną sytuację Illinois i przedstawiający rekomendacje na przyszłość.

Raport został sporządzony przez desygnowany przez Raunera 200-osobowy zespół ekspertów różnych specjalizacji i  środowisk.

Publikacja autorstwa zespołu przejściowego (ang. Transition Committee ) ma wesprzeć radą nowego gubernatora w procesie przejmowania administracji stanu oraz dostarczyć mu wskazówek, jak przywrócić Illinois do dawnej świetności.

Raport zespołu przejściowego jest dostępny pod adresem:

http://makeillinoisgreat.com/wp-content/uploads/Building-a-Better-Illinois-Report-of-the-Transition-Co-chairs-to-the-Governor-elect.pdf

(ao)

Na zdjęciu: gubernator Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks