REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rasistowski atak w supermarkecie w River Forest

Rasistowski atak w supermarkecie w River Forest

-

Dwa zarzuty, w tym przestępstwa motywowanego nienawiścią, usłyszał mieszkaniec zachodnich przedmieść, który podczas zakupów obrzucił rasistowskimi obelgami Afroamerykankę, a następnie zaatakował ją na parkingu.

61-letni Rob Palley został oskarżony o przestępstwo na tle nienawiści oraz poważne pobicie, oba zarzuty w kategorii poważnych przestępstw (felony).

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w środę 3 czerwca około 10 am w supermarkecie Jewel-Osco przy 7525 Lake Street w River Forest na zachodnich przedmieściach.

Według prokuratury, mężczyzna stojąc w kolejce do znajdującego się wewnątrz Jewela Starbucksa, wyzywał młodą czarnoskórą kobietę, która jego zdaniem nie utrzymywała od niego odpowiedniego dystansu. Powiedział między innymi, że „właśnie dlatego czarni umierają”.

Po wyjściu ze sklepu ta sama kobieta zaczęła filmować Palleya. W którymś momencie mężczyzna odwrócił się, wyrwał jej telefon, złapał za kaptur i uderzył. Następnie oboje zaczęli się szarpać.

Policję wezwał ktoś ze świadków zdarzenia.

„W River Forest nie ma tolerancji dla nienawiści” – napisała burmistrz miejscowości na oficjalnej miejskiej stronie internetowej. Jednocześnie podziękowała miejscowej policji za szybką akcję, a świadkom i kierownictwu Jewela za współpracę.

Rob Palley został zwolniony z aresztu za osobistym poręczeniem. Przed sądem ponownie stanie 8 lipca.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks