REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Raportem w dziury

Raportem w dziury

-

Wraz z nadejściem zimy miejski inspektor generalny wydał raport apelujący do Departamentu Transportu (CDOT) o lepszą dbałość o nawierzchnię ulic i dróg.

Poprawa kiepskiego stanu nawierzchni chicagowskich ulic to jeden z priorytetów Rahma Emanuela. W ostatnich latach burmistrz podejmował już próby zaradzenia tej sytacji poprzez skierowanie większej liczby pracowników do łatania pozimowych dziur i ubytków.

REKLAMA

Tymczasem raport inspektora generalnego Josepha Fergusona stwierdza, że dotychczas realizowany program naprawy nawierzchni “nie jest ani skuteczny, ani oszczędny”.

Zaleca przeznaczenie budżetu w wysokości 2,9 mln dol. na wzmacnianie asfaltowej nawierzchni przed powstaniem dziur. Resort transportu powinien ponadto – zalecają autorzy raportu – częściej sprawdzać stan nawierzchni ulic, by uaktualniać bazę danych o drogach wymagających natychmiastowej naprawy. Kontrola powinna obejmować także boczne ulice, a nie tylko główne arterie przejazdowe.

Rzeczniczka CDOT Susan Hofer zapewniła, że miejska agencja realizuje już niektóre z zaleceń Fergusona. Zapewniła o ścisłej współracy z radnymi, którzy “potrafią podjąć najlepsze decyzje” o ulicach przeznaczonych do naprawy w ich okręgach wyborczych. Każdy radny ma do dyspoozycji 1,32 mln dol., które wydaje na realizację najpilniejszych potrzeb w swoim okręgu, w tym na naprawę nawierzchni ulic i chodników. (ak)

fot.WVDOT/Flickr

REKLAMA

Poprzedni artykułTriumwirat ignorancji
Następny artykułśp. Marian Marcin Augustyński

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks