REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Radny chce zalegalizować obwoźne stragany z żywnością

Radny chce zalegalizować obwoźne stragany z żywnością

-

Radny Roberto Maldonaldo chce zalegalizować obwoźną sprzedaż żywności, uprawianą mimo braku zezwolenia w parkach i koło kościołów w jego 26. okręgu.

Sprzedawca hot-dogów na ulicy w Nowym Jorku fot.Totya/Wikipedia
Sprzedawca hot-dogów na ulicy w Nowym Jorku fot.Totya/Wikipedia

REKLAMA

W myśl planu radnego sprzedawcy płaciliby za licencję 100 dol. rocznie, a żywność byłaby przygotowywana w posiadających odpowiednie uprawnienia kuchniach.

Jak informuje „Chicago Tribune”, Maldonaldo uważa, że powinno się uwolnić właścicieli wózków od strachu przed policją i umożliwić im legalne prowadzenie  swojej działalności, wbrew zastrzeżeniom właścicieli restauracji, postrzegających tę formę sprzedaży przekąsek jako konkurencję.

Radny proponuje również obniżenie opłat licencyjnych dla obwoźnych sprzedawców warzyw i owoców do 100 dol. z obecnych 275 dol. rocznie.

Jego propozycja trafi pod obrady  miejskiej komisji do spraw licencji (City Council License Committee).

W 2012 r. Rada Miejska zgodziła się na sprzedaż żywności z samochodów i ciężarówek, jednak  nie wyraziła zgody na handel z pchanych ręcznie wózków . Obecnie można z nich sprzedawać tylko ograniczony rodzaj artykułów, w tym indywidualnie pakowane zamrożone desery i niekrojone warzywa i owoce.

(kc)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks