REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Radni chcą zwiększenia ochrony nieudokumentowanych imigrantów

Radni chcą zwiększenia ochrony nieudokumentowanych imigrantów

-

Radni chicagowscy chcą, aby Chicago było najlepszym miastem sanktuarium w całym kraju. Dlatego zaproponowali poprawki do istniejących przepisów regulujących tę kwestię.

Na ostatnim posiedzeniu rady miasta został przedłożony oficjalnie projekt poprawek do uchwały nadającej Chicago status miasta sanktuarium – zapewniającego schronienie nieudokumentowanym imigrantom.

REKLAMA

Projekt sporządzony przez grupę radnych eliminuje cztery wyjątki, w których policja chicagowska może współpracować z władzami imigracyjnymi. Wśród owych wyjątków – o anulowanie których zabiegają radni – są: wyrok sądowy lub nakaz aresztowania imigranta, jego obecność w policyjnej bazie danych członków gangów oraz osadzenie w policyjnym areszcie.

Radni domagali się, aby burmistrz Lori Lightfoot wydała odpowiedni dekret i nie mogąc się doczekać akcji z jej strony, sporządzili poprawki do aktualnie obowiązujących przepisów. Projekt przedstawili na posiedzeniu rady miasta w zeszłym tygodniu.

Zdaniem radnych, konieczne jest wprowadzenie proponowanych przez nich poprawek w świetle zaostrzenia polityki imigracyjnej przez administrację prezydenta Donalda, która grozi masowymi aresztowaniami nielegalnych imigrantów i ostatnio przyspieszyła deportacje w przypadku osób krótko pozostających w USA.

W piątek 26 lipca jeszcze nie było wiadomo, jaką opinię ma burmistrz Lightfoot na temat inicjatywy radnych.

(ao)

fot.Ewa Malcher

6 KOMENTARZE

 1. Rozumiem, ze jak zgłoszę się do rady miasta Chicago i poinformuje ze jestem przestępcą, który kradnie samochody w nocy, łamiąc przy tym 720 ilcs 5/16-1 to dostanę ochronę przed policją, czy radni przegłosują dekret ochraniający mnie przed wymiarem sprawiedliwości ? Skoro radni chronią przestępców, którzy złamali 8 U. S code &1325, ścigane jako Improper entry by alien, przestępstwo nielegalne przekroczenie granicy, to ja tez powinienem byc chroniony ?

  • Tak powinieneś być chroniony a nawet pod ochrona jako gatunek specjalny, któremu z racji tego, że jest specjalny w myśl 5 Poprawki do Konstytucji należy się.
   ‘’No person shall be held to answer for a capital, or otherwise infamous crime, unless on a presentment or indictment of a Grand Jury………………………………. .’’
   Możesz zatem ściagać do woli i wypinać kiedy zechcesz.

 2. Już nawet nie dosmucasz – co się wiaże z okresowym działaniem. Ty jesteś po prostu smutny cały czas.
  Ps.
  Czytajac tylko tytuły artykułów nie zapoznajac się z ich treścia i na tej podstawie publikować komentarze to jest dopiero pycha I egocentryzm.

  • Stary, ten borok “dosmucasz” kobitke by se znalazł, zaraz by się polepszyło i w głowie i w główce.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks