REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Psy terapeutyczne z Illinois pomogą ofiarom tornada

Psy terapeutyczne z Illinois pomogą ofiarom tornada

-

Kilka psów terapeutycznych rasy golden retriever wyruszyło z Illinois, by przynieść ulgę ofiarom tornada w miasteczku Moore w Oklahomie.

fot. Wikimedia
fot. Wikimedia

REKLAMA

Organizacja Charytatywna Kościoła Luterańskiego, prowadząca program K-9 Comfort Dog wysłała sześć psów i dziewięciu opiekunów z Illinois i Indiany do Oklahoma City. Dwa psy uczestniczyły już w akcji pomocy w Joplin w stanie Missouri po przejściu tornada w 2011 r.

Ta niedochodowa organizacja z siedzibą w Addison zapewnia psy wszystkim ofiarom klęsk żywiołowych pragnącym głaskać i tulić czworonogi oraz dzielić się z nimi gorzkimi doświadczeniami.

“Psy są wspaniałymi słuchaczami pozwalającymi ludziom zapomnieć o tragicznych przeżyciach” – mówi prezes organizacji Tim Hetzner.

Program pomocy udzielanej przez czworonogói rozpoczął się w 2008 r., gdy grupa opiekunów z Lutheran Church Charities udała się na kampus Northern Illinois University. Psy miały odciągnąć uwagę studentów od tragicznych wydarzeń, gdy pięciu ich kolegów zostało zastrzelonych przez szaleńca. Po kilku tygodniach studenci poprosili uniwersyteckie władze o ponowne sprowadzenie terapeutycznych psów. “Nasze czworonogi podróżowały już w różne rejony kraju. Przynosiły ulgę rodzinom ofiar strzelaniny w Newtown, Connecticut, poszkodowanym w zamachu bombowym na mecie maratonu w Bostonie i ofiarom huraganu Sandy w Nowym Jorku” – oświadczył Hetzner.

(ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks