REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPrzywódca gangu oskarżony o próbę zabójstwa agenta ATF

Przywódca gangu oskarżony o próbę zabójstwa agenta ATF

-

Ernesto „Ernie” Godinez fot.Chicago Police Department

Jeden z głównych liderów latynoskiego gangu został oskarżony o usiłowanie zabójstwa federalnego agenta. 27-letni Ernesto „Ernie” Godinez jest współprzywódcą gangu Almighty Saints, który ma swoje terytorium w chicagowskim Back of the Yards na południowym zachodzie miasta.

Godinez był kilka razy karany za przestępstwa związane z działalnością gangsterskiego ugrupowania. Kamery monitoringu nagrały go w rejonie strzelaniny, w której odniól obrażenia agent ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives) podczas udziału w akcji antygangowej prowadzonej wspólnie z policją chicagowską. Wideo nie pokazuje jednak, by Godinez strzelał do agenta.

REKLAMA

Przywódca Almighty Saints oddał się w ręce federalnych funkcjonariuszy podczas prowadzonej przez nich obławy 6 maja. Po raz pierwszy usłyszał zarzuty w sądzie 7 maja. Ponownie ma stanąć przed sądem 17 maja.

Przypomnijmy, że do strzelaniny doszło 4 maja około godz. 3 rano w rejonie skrzyżowania ulic 44th Street i South Hermitage w dzielnicy Back of the Yards na południowym zachodzie miasta. Jedna z kul trafiła w twarz agenta ATF.

Szef policji chicagowskiej Eddie Johnson oświadczył, że strzelanina nie była przypadkowa, ale była reakcją grup przestępczych na akcję antygangową prowadzoną przez policję i służby federalne.

Za informacje prowadzące do ujęcia sprawców wyznaczona została nagroda w wysokości 61 tys. dol.

Początkowo stan rannego agenta ATF był krytyczny. Aktualnie rokowania lekarzy są pomyślne; pacjent niedługo wyjdzie ze szpitala i powinien w pełni odzyskać sprawność.

Warto dodać, że Almighty Saints to gang założony w latach 60. przez polonijną młodzież, bo w tym okresie rejon Back of the Yards był polską dzielnicą. W miarę upływu lat i zmian demograficznych gang stał się latynoski.
(ao)

6 KOMENTARZE

    • Bullshit! Gdyby Chicago nie bylo miastem sanktuarium to nie byloby gangow?
      Wiekszych bzdur nie mogles wymyslec?

REKLAMA

2107563057 views

REKLAMA

2107563289 views

REKLAMA

2109359680 views

REKLAMA

2107563430 views

REKLAMA

2107563529 views

REKLAMA

2107563637 views