REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Przypadek bakteryjnego zapalenia opon mózgowych w powiecie McHenry

Przypadek bakteryjnego zapalenia opon mózgowych w powiecie McHenry

-

fot.Centers For Disease Control/EPA
fot.Centers For Disease Control/EPA

Bakteryjne zapalenie opon mózgowych zdiagnozowano u ucznia szkoły średniej Cary Grove w powiecie McHenry. Tamtejszy Departament Zdrowia kontaktuje się teraz z osobami, który miały bliski kontakt z chorym, by sprawdzić, czy nie zaraziły się tą chorobą.

Objawami bakteryjnego zapalenia opon mózgowych są: wysoka goraczka, bóle głowy, sztywność karku i wymioty. Choroba ta jest szczegolnie groźna u dzieci, u których podczas jednego dnia od wystąpienia objawów może rozwinąć się stan ciężki, w skrajnych przypadkach prowadzący do śpiączki i śmierci.

Bakteria powodująca zapalenie opon mózgowych nie przenosi się poprzez przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobą zakażoną ani przez sporadyczny kontakt. Szanse na zakażenie rosną, jeśli przebywamy z chorym dłuższy okres czasu oraz podczas bliskiego kontaktu z osobą zarażoną.

Rocznie w USA diagnozowanych jest ponad 4 tysiące przypadków tej choroby. Około pięciuset kończy się śmiercią chorych. Skutecznym środkiem zapobiegawczym są szczepienia ochronne.  Szczepienie przeciwko bakteryjnemu zapaleniu opon mózgowych od niedawna znajduje się na liście obowiązkowych szczepień dla uczniów szkół średnich w stanie Illinois.

(mm,gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks