REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Przy Archidiecezji Chicagowskiej działa program “Emigranci-Emigrantom”

Przy Archidiecezji Chicagowskiej działa program “Emigranci-Emigrantom”

-

Polska posługa „Emigranci-Emigrantom”  jest archidiecezjalnym programem zainicjowanym przez Jana Pawła II, przygotowanym przez  Konferencję Biskupów  USA, gdzie potwierdzono potrzebę pomocy emigrantom na ziemi amerykańskiej.

Działalność stowarzyszenia „Emigranci – Emigrantom”, polega na rekrutacji i szkoleniu przyszłych liderów, osób kontaktowych, które jako ochotnicy włączą się w niesienie pomocy parafianom w zakresie ogólnej porady oraz kierowania zainteresowanych do właściwej agencji czy urzędu w celu uzyskania pomocy lub świadczeń dotyczących np. prawa emigracyjnego czy prawa pracy a oferowanych bezpłatnie z tytułu programów stanu Illinois.

REKLAMA

Zapraszanie profesjonalistów z w/w dziedzin, którzy rzetelnie zaprezentują swój zakres działalności i przeprowadzą także warsztaty, pomoże w wysokim stopniu przygotować grupę liderów do fachowej służby potrzebującym. Osoby przeszkolone merytorycznie oraz przygotowane duchowo będą następnie prowadzić posługę w ramach „Emigranci-Emigrantom” na terenie swoich parafii. W skrócie, jest to rodzaj pracy “networkowej”, ale z tą różnicą, że opartej na  społecznej nauce Kościoła.

Obecnie w polskich parafiach na północy Chicago: w kościele św. Jadwigi, św. Heleny, św. Ferdynanda, św. Jakuba oraz św. Konstancji prowadzona jest już taka pomoc potrzebującym emigrantom, głownie w zakresie porad, umieszczania materiałów informacyjnych oraz ogłaszania w biuletynie danej parafii. Posługa ta obejmuje rownież zakres pomocy duchowej czyli modlitwę, adorację oraz niedzielną mszę świętą.

We wrześniu (14.09.11) przygotowujemy nową sesję szkoleniową (7-tygodniowy kurs) dla przyszłych liderów, którzy będą poznawać zagadnienia z zakresu prawa imigracyjnego, prawa pracy, czy świadczeń społecznych objętych często bezpłatnym programem stanu Illinois, o których wielu imigrantów jeszcze nie wie.

Nie jest to całkiem nowa służba, gdyż Kościół na przestrzeni wieków za najlepszym przykładem Jezusa Chrystusa, Maryi oraz apostołów zawsze prowadził służbę charytatywno-duszpasterską i my, jako cześć tego Kościoła, szczególnie teraz widzimy taką potrzebę.

Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 1(773) 775-5378 lub 1(773) 732-6521 oraz email: mwolski@archchicago.org lub  bowolska@netscape.net

Mark Marian Wolski, Archidiecezja Chicagowska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Halina Nowak

śp. Cecylia Rożnowska

śp. Tadeusz M. Kreczko

śp. Maria Cholewa

śp. Janina Kuczyński

REKLAMA

REKLAMA