REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Przewodnicząca komitetu rodzicielskiego skazana za kradzież

Przewodnicząca komitetu rodzicielskiego skazana za kradzież

-

Była przewodnicząca komitetu rodzicielskiego (parent-teacher association, PTA) w Arlington Heights została skazana na 24 miesiące pozbawienia wolności. Wyrok został wydany w zawieszeniu. Oskarżona przyznała się do kradzieży pieniędzy należących do PTA.

 48-letnia Denise Hoppe przyznała się do stawianych jej zarzutów kradzieży i oszustwa podczas rozprawy w sądzie okręgowym powiatu Cook w Rolling Meadows. Sędzia Bridget Hughes nakazała oskarżonej oddanie 1408 dol. na konto komitetu rodzicielskiego South Middle School. Równocześnie ukarała Hoppe grzywną w wysokości 649 dolarów.

 Shilpa Patel, zastępca prokuratora stanowego, poinformowała, że w sierpniu br. zarząd PTA odkrył, że Hoppe zdeponowała na swym koncie pieniądze należące do komitetu. Ponadto czekiem PTA opłaciła czynsz za swoje mieszkanie.

Dochodzenie wykazało, że nieścisłości w książkach czekowych PTA zanotowano już w czerwcu i wtedy fakt ten został zgłoszony policji w Arlington Heights. W tym samym miesiącu Hoppe zrezygnowała z funkcji przewodniczącej komitetu rodzicielskiego.

Stojąc przed obliczem sędzi, Hoppe przeprosiła za swe czyny. Twierdziła, że pieniądze były jej potrzebne, by pokryć wydatki medyczne.

 Wydając wyrok w zawieszeniu sędzia Hughes argumentowała, że Hoppe nie była w przeszłości karana. (ak)

Na zdjęciu: Denise Hoppe fot.Arlington Hts. Police

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks