REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Przestępcy podszywają się pod kierowców Ubera i Lyfta

Przestępcy podszywają się pod kierowców Ubera i Lyfta

-

fot.epicantus/pixabay.com/Uber

Chicagowska policja ostrzega przed przestępcami, którzy okradają swoje ofiary podszywając się pod kierowców firm przewozu pasażerskiego – Ubera i Lyfta. Do kilku przypadków tego typu rabunków doszło w ostatnich tygodniach w centrum Chicago.

REKLAMA

Podczas każdego z czterech zgłoszonych na policję incydentów, przestępcy podwozili ofiary podając się za kierowców firm przewozu pasażerskiego. Atak przy użyciu siły lub zastraszenie ofiary bronią odbywały się w samochodzie lub na ulicy, po dojechaniu do celu. Za każdym razem przestępcy atakowali osoby w weekendy, we wczesnych godzinach porannych, w centrum Chicago.

Gigant na rynku indywidualnych przewozów pasażerskich – firma Uber – radzi, aby przed skorzystaniem z usług kierowcy, porównać numery rejestracyjne samochodu, jego markę i model z informacjami przekazanymi przez firmę na telefonicznej aplikacji.

Firma przypomina, że podczas zamawiania kursu, wyświetla się także zdjęcie kierowcy, który ma zawieźć klienta pod wskazany adres.

Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ujęciu kierowców przestępców, proszone są o kontakt z prowadzącą śledztwo komórką dochodzeniową, pod numerem tel. (312) 747 8380.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks