REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Przedszkolanki podawały dzieciom melatoninę

Przedszkolanki podawały dzieciom melatoninę

-

Trzy przedszkolanki z podmiejskiego Des Plaines zostały oskarżone o narażenie na niebezpieczeństwo zdrowia swoich podopiecznych. Wychowawczynie podawały dzieciom środek ułatwiający zasypianie – melatoninę.

2 marca policja aresztowała trzy opiekunki zatrudnione w przedszkolu Kiddie Junction w Des Plaines. 32-letnia Kristen M. Lauletta z Niles, 19-letnia Jessica Heyse z Des Plaines i 25-letnia Ashley Helfenbein z Chicago odpowiedzą za podawanie przedszkolakom cukierków zawierających melatoninę – suplementu wspomagającego zasypianie i głęboki sen.

REKLAMA

Przedszkolankom zarzuca się narażenie na niebezpieczeństwo zdrowia dzieci. Aresztowane kobiety tłumaczyły, że nie miały złych zamiarów i nie wiedziały, że podawanie dzieciom sprzedawanych bez recepty cukierków z melatoniną jest nielegalne.

Podawanie preparatu nie było jednak uzgodnione z rodzicami przedszkolaków. Wszyscy rodzice dzieci uczęszczających do podmiejskiego przedszkola zostali powiadomieni o incydencie. Departament policji w Des Plaines i stanowy departament ds. dzieci i rodzin (DCFS) prowadzą w tej sprawie odrębne śledztwa.
(gd)

fot.dagon/Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks