REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPromocja chicagowskiej turystyki w rękach b. szefowej protokołu Białego Domu

Promocja chicagowskiej turystyki w rękach b. szefowej protokołu Białego Domu

-

Desiree Rogers, była sekretarz ds. kontaktów towarzyskich Białego Domu i była dyrektorka loterii stanowej Illinois, jest nową szefową ds. promocji turystyki w Chicago. Burmistrz Rahm Emanuel pokłada w Rogers nadzieje na bezprecedensowy rozwój turystyki i sektora konwencyjno-wystawowego.

Desiree Rogers fot. Twitter
Desiree Rogers fot. Twitter

Rogers objęła stanowisko w radzie Choose Chicago (Wybierz Chicago) w trybie natychmiastowym z chwilą mianowania przez burmistrza Emanuela, czyli w poniedziałek. Jest to stanowisko bez wynagrodzenia. Zastąpiła na nim Bruce´a Raunera, który podał się do dymisji na początku maja. Ma on podobno ogłosić swoją kandydaturę na urząd gubernatora Illinois.

REKLAMA

Rada Choose Chicago jest instytucją niedochodową, wspieraną przez sektor publiczny, zajmującą się promocją naszego miasta w kontekście dostępnych atrakcji turystycznych oraz dogodnych warunków do urządzania konwencji i wystaw.

Burmistrz wyraził przekonanie, że Rogers będzie znakomita w roli promotora Wietrznego Miasta i dzięki niej osiągnie ono rekordową liczbę 50 mln odwiedzających w skali rocznej. Obecnie jest to około 40 mln turystów.

Emanuel dąży to tego, by Chicago zakwalifikowało się w rankingach do pierwszej w kraju piątki najbardziej odwiedzanych miast. Obecnie jest na 10. miejscu, choć jest trzecim miastem w USA pod względem wielkości.

Informując o nominacji Rogers, burmistrz, określił ją jako „przywódczynię biznesową światowej klasy” i „chicagowiankę dumną ze swego pochodzenia” , a także mówił z uznaniem o jej kwalifikacjach zawodowych.

W swojej długiej karierze zawodowej Rogers nie tylko kierowała loterią stanową przez 6 lat, ale też pracowała dla wielkich korporacji, m.in. AT&T, Allstate i Peoples Energy. Rogers posiada stopień magistra biznesu z Harvard University. Zasiada w zarządach różnych instytucji społecznych i organizacji charytatywnych.

Aktualnie jest dyrektorem wykonawczym chicagowskiego wydawnictwa Johnson Publishing Company, które wydaje magazyny Ebony i Jet, adresowane do afroamerykańskiej społeczności. Jest także właścicielką firmy kosmetycznej Fashion Fair.

Przypomnijmy, że Rogers zrezygnowała ze stanowiska szefowej protokołu w Białym Domu po tym, jak na przyjęcie wydawane dla premiera Indii zostało wpuszczone małżeństwo, którego nie było na liście zaproszonych gości.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

REKLAMA

2105067419 views

REKLAMA

2105067652 views

REKLAMA

2106864044 views

REKLAMA

2105067795 views

REKLAMA

2105067895 views

REKLAMA

2105068004 views