REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoProkuratura federalna ostrzega przed oszustami podającymi się za stróżów prawa

Prokuratura federalna ostrzega przed oszustami podającymi się za stróżów prawa

-

Prokuratura federalna ostrzega mieszkańców Illinois przed oszustami, którzy w rozmowie telefonicznej podszywają się pod przedstawicieli sądów albo organów ścigania. Od rozmówcy będą domagać się wypłaty kary za różne wykroczenia. Każdy, kto spotka się z podobną sytuacją, powinien ją zgłosić do FBI w Chicago lub Federalnej Komisji Handlu – podano w komunikacie Biura Prokuratora Federalnego Północnego Illinois.

W większości zgłoszonych przypadków oszuści podawali się w rozmowie telefonicznej za urzędników sądowych lub funkcjonariuszy federalnych organów ścigania. Mówili, że próbują odebrać „grzywnę” za niezgłoszenie się do sądu po otrzymaniu wezwania do ławy przysięgłych (jury duty) lub za inne wykroczenia.

REKLAMA

Niektórzy oszuści mogą posługiwać się numerami telefonów, które mogą wyświetlać się tak, jakby dzwonili z agencji rządowej. Używają też nazwisk prawdziwych funkcjonariuszy organów ścigania, sędziów federalnych lub urzędników sądowych.

Mieszkańcy Illinois, którzy otrzymali takie połączenie telefoniczne, proszeni są o zgłoszenie tego do biura FBI w Chicago pod numer (312) 421-6700 lub do Federalnej Komisji Handlu (Federal Trade Commission) na stronie https://www.ic3.gov.

Biuro prokuratora federalnego Północnego Illinois (U.S. District Court for the Northern District of Illinois) w wydanym komunikacie podkreśla, że nigdy nie kontaktuje się telefonicznie w sprawie grzywny lub nakazu sądowego. Urzędnicy nigdy nie będą żądać przez telefon podania im numerów kart kredytowych/debetowych/bankowych czy numerów przelewów bankowych.

„Nie ujawniaj danych osobowych ani informacji finansowych nieznanym ci rozmówcom” – zaapelowano.

Więcej informacji na temat oszustw i porad, w jaki sposób się przed nimi zabezpieczyć, można znaleźć na stronie Federalnego Biura Śledczego, czyli FBI: fbi.gov/scams-and-safety.

(tos)

REKLAMA

2107431735 views

REKLAMA

2107431966 views

REKLAMA

2109228357 views

REKLAMA

2107432107 views

REKLAMA

2107432206 views

REKLAMA

2107432314 views