REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoProkuratura chce badania psychiatrycznego Plackowskiej

Prokuratura chce badania psychiatrycznego Plackowskiej

-

W czwartek prokuratura wystąpiła o badanie psychiatryczne Elżbiety Plackowskiej z Naperville, oskarżonej o zamordowanie 7-letniego syna i 5-letniej dziewczynki, którą się opiekowała. Sędzia Robert Kleeman nie wydał jeszcze orzeczenia w sprawie wniosku, ale zapowiedział najbliższe przesłuchanie na wtorek.

fot. DuPage County sheriff's office/ Elżbieta Plackowska oskarżona jest o zamordowanie swego 7-letniego syna Justina i 5-letniej Olivii Dworakowski

REKLAMA

Prokuratura z DuPage County domaga się badania psychiatrycznego, gdyż podejrzewa, że obrona może wykorzystać argument niepoczytalności sprawczyni morderstwa.

Obrońca kobiety Michaela Mara również prosił sąd o przebadanie Plackowskiej przez innego psychiatrę. Nie chciał ujawnić, czy dostał zgodę sądu, ale zazwyczaj w takich przypadkach jest ona udzielana.

Choć 40-letnia kobieta przyznała się do zabójstwa dzieci, ponieważ chciała zrewanżować się mężowi za brak jego obecności w domu, wcześniej podawała też inne motywy zbrodni. Twierdziła m.in., że dom Dworakowskich opętały demony i chciała od nich uwolnić dzieci. Powiedziała też policji, że dzieci były skażone przez społeczeństwo i przez śmierć miały pójść do nieba.

Elżbieta Plackowska 30 października zaatakowała nożem i śmiertelnie raniła syna, Justina Plackowskiego i Olivię Dworakowski, którą miała się opiekować. Kobieta przebywa w areszcie bez możliwości wyjścia za kaucją.

„Chicago Sun-Times” informuje, że rozprawa Plackowskiej może być emitowana w telewizji. Sędzia nie wyraził jeszcze zgody na obecność kamer w sądzie, gdy kobieta oficjalnie usłyszy akt oskarżenia 21 listopada, ale pytał oskarżenie i obronę, czy się temu nie sprzeciwiają.

Żadna ze stron nie wniosła sprzeciwu.

as

Zobacz też: Pogrzeb Justina Plackowskiego

Oświadczenie rodziny Olivii Dworakowski

 

REKLAMA

2123343160 views

REKLAMA

REKLAMA

2123343177 views

REKLAMA

REKLAMA

2125139497 views

REKLAMA

2123343187 views

REKLAMA

2123343193 views

REKLAMA

2123343197 views