REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Prokurator Madigan już nie taka popularna

Prokurator Madigan już nie taka popularna

-

Wyniki najnowszego sondażu opinii publicznej wykazują, że Lisa Madigan przestaje być pewnym faworytem w wyborach na urząd prokuratora generalnego Illinois. Jej przewaga nad republikańskim rywalem Paulem Schimpfem zmalała do zaledwie 9 punktów procentowych.

Paul Schimpf fot.Facebook
Paul Schimpf fot.Facebook

Sondaż został opłacony z kasy kampanii wyborczej Schimpfa, żołnierza piechoty morskiej w stanie spoczynku i nowicjusza na arenie politycznej Illinois. Dowodzi jednak jednoznacznie, że popularność demokratki wśród wyborców szybko maleje.

Sondaż przeprowadzony przez McKeon & Associates wykazał, że poparcie dla Madigan spadło już poniżej 50 procent.

Z grupy 800 ankietowanych respondentów 46 proc. odpowiedziało, że głosowałoby na Madigan, gdyby dzisiaj odbywały się wybory. Swój głos na Schimpfa oddałoby 37 proc. respondentów.  17 proc. było niezdecydowanych.

Uczestników sondażu zapytano również o preferencje w sprawie kandydatów na urząd gubernatora Illinois. 40 proc. ankietowanych wyraziło swe poparcie dla republikanina Bruce’a Raunera, podczas gdy 34 proc. opowiada się za obecnym gubernatorem, demokratą Patem Quinnem. W tej kategorii niezdecydowanych było 26 procent.

Ankieta została przeprowadzona wśród wyborców Illinois drogą telefoniczną. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks