REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoProkurator generalny chwali operację Legend w Chicago

Prokurator generalny chwali operację Legend w Chicago

-

Prokurator generalny USA William Barr w czasie konferencji prasowej w Dirksen U.S. Courthouse chwalił wyniki operacji Legend zainicjowanej przez prezydenta Donalda Trumpa w lipcu tego roku.

Prokurator generalny – w towarzystwie rejonowego prokuratora federalnego Johna Lauscha, zastępcy dyrektora FBI (Federal Bureau of Investigations) Davida Bowdicha i Reginy Lombardo, dyrektor wykonawczej ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives, ATF), agencji ds kontroli broni palnej, materiałów wybuchowych i używek – podsumował działania wykonane dotychczas w ramach operacji Legend, prowadzonej w kilku miastach Stanów Zjednoczonych, w tym – Chicago.

REKLAMA

W Wietrznym Mieście od lipca tego roku pracuje 400 agentów federalnych. Ich celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem broni palnej w porozumieniu z policją chicagowską i biurem burmistrz Lori Lightfoot pod kierunkiem prokuratora Johna Lauscha.

W trakcie konferencji prokurator generalny podał nowe statystyki dotyczące działalności agentów federalnych w Chicago. Wg niego dokonali oni 500 aresztowań, z czego 124 osobom postawiono zarzuty morderstw. Dodatkowo, dzięki operacji skonfiskowano ponad 500 sztuk nielegalnej broni i narkotyki. „Rezultaty mówią same za siebie” – mówił prokurator Barr.

Większość oskarżonych będzie postawiona przed sądem federalnym w Chicago. Według ostatnich danych Departamentu Sprawiedliwości USA, na skutek operacji, 103 osoby oskarżono o przestępstwa federalne, w tym 72 osoby – o przestępstwa związane z użyciem broni palnej i ponad 25 osób – handel narkotykami. Kilka spraw, wśród nich dotyczące składania fałszywych zeznań, będzie rozpatrywanych w sądzie federalnym w Indianie.

Za najważniejszy sukces w Chicago prokurator uznał odwrócenie tendencji wzrostowej w liczbie przestępstw. Zmianę tę prokurator Barr w całości przypisał operacji.

Innego zdania jest burmistrz Lori Lightfoot, która powtarzała w ostatnich wywiadach, że jest za wcześnie, żeby ocenić wyniki inicjatywy władz federalnych, bo wiele z dokończonych w trakcie trwania operacji Legend działań rozpoczętych zostało jeszcze zanim agenci przybyli do miasta.

Nazwa operacji – Legend – pochodzi od imienia 4-letniego LeGenda Taliferro, który został zastrzelony we własnym łóżku, we śnie, 29 czerwca w Kansas City w stanie Missouri.

(kk)

REKLAMA

2097851402 views

REKLAMA

REKLAMA

2097851636 views

REKLAMA

REKLAMA

2099648029 views

REKLAMA

2097851779 views

REKLAMA

2097851880 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097851989 views