REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoProkurator generalny chwali operację Legend w Chicago

Prokurator generalny chwali operację Legend w Chicago

-

Prokurator generalny USA William Barr w czasie konferencji prasowej w Dirksen U.S. Courthouse chwalił wyniki operacji Legend zainicjowanej przez prezydenta Donalda Trumpa w lipcu tego roku.

Prokurator generalny – w towarzystwie rejonowego prokuratora federalnego Johna Lauscha, zastępcy dyrektora FBI (Federal Bureau of Investigations) Davida Bowdicha i Reginy Lombardo, dyrektor wykonawczej ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives, ATF), agencji ds kontroli broni palnej, materiałów wybuchowych i używek – podsumował działania wykonane dotychczas w ramach operacji Legend, prowadzonej w kilku miastach Stanów Zjednoczonych, w tym – Chicago.

REKLAMA

W Wietrznym Mieście od lipca tego roku pracuje 400 agentów federalnych. Ich celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem broni palnej w porozumieniu z policją chicagowską i biurem burmistrz Lori Lightfoot pod kierunkiem prokuratora Johna Lauscha.

W trakcie konferencji prokurator generalny podał nowe statystyki dotyczące działalności agentów federalnych w Chicago. Wg niego dokonali oni 500 aresztowań, z czego 124 osobom postawiono zarzuty morderstw. Dodatkowo, dzięki operacji skonfiskowano ponad 500 sztuk nielegalnej broni i narkotyki. „Rezultaty mówią same za siebie” – mówił prokurator Barr.

Większość oskarżonych będzie postawiona przed sądem federalnym w Chicago. Według ostatnich danych Departamentu Sprawiedliwości USA, na skutek operacji, 103 osoby oskarżono o przestępstwa federalne, w tym 72 osoby – o przestępstwa związane z użyciem broni palnej i ponad 25 osób – handel narkotykami. Kilka spraw, wśród nich dotyczące składania fałszywych zeznań, będzie rozpatrywanych w sądzie federalnym w Indianie.

Za najważniejszy sukces w Chicago prokurator uznał odwrócenie tendencji wzrostowej w liczbie przestępstw. Zmianę tę prokurator Barr w całości przypisał operacji.

Innego zdania jest burmistrz Lori Lightfoot, która powtarzała w ostatnich wywiadach, że jest za wcześnie, żeby ocenić wyniki inicjatywy władz federalnych, bo wiele z dokończonych w trakcie trwania operacji Legend działań rozpoczętych zostało jeszcze zanim agenci przybyli do miasta.

Nazwa operacji – Legend – pochodzi od imienia 4-letniego LeGenda Taliferro, który został zastrzelony we własnym łóżku, we śnie, 29 czerwca w Kansas City w stanie Missouri.

(kk)

REKLAMA

2119240419 views

REKLAMA

2119240512 views

REKLAMA

REKLAMA

2121036865 views

REKLAMA

2119240579 views

REKLAMA

2119240635 views

REKLAMA

2119240677 views