REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoProgramy stypendialne 2021 dla przyszłych studentów miejskich uczelni

Programy stypendialne 2021 dla przyszłych studentów miejskich uczelni

-

Chicagowskie Kolegia Miejskie (City Colleges of Chicago) przypominają o stypendiach, grantach i możliwościach edukacyjnych, które oferują zarówno absolwentom szkół średnich, jak i osobom, które chcą zmienić ścieżkę kariery.

Pośród wielu możliwości studiów i ścieżek kariery, sieć miejskich uczelni proponuje programy specjalne, wspierające świeżych absolwentów szkół średnich oraz osoby, które chcą znaleźć zatrudnienie w dziedzinach z wysokim zapotrzebowaniem.

REKLAMA

Workforce Equity Initiative (WEI) Grants to bezpłatne programy dla mieszkańców Chicago, którzy chcą pracować w branżach o wysokim zapotrzebowaniu. Dzięki programowi, beneficjenci uzyskują pełne pokrycie kosztów nauki, trening pracowniczy i pomoc w rozwoju umiejętności, pomoc w opiece nad dzieckiem i transporcie w trakcie programu, rozwój umiejętności współpracy, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz asystę przy rozpoczęciu pracy.

Stypendium Star to pomoc stypendialna dla absolwentów CPS, szkół czarterowych lub wspieranych przez „Big Shoulders Fund” ze średnią ocen co najmniej 3.0. Dzięki stypendium mogą ukończyć studia na uczelniach miejskich za darmo, w ramach stypendium finansowane są zarówno czesne, jak i książki.

Do programu Summer Start aplikować mogą uczniowie, którzy ukończyli CPS jesienią 2020 r. lub ukończą szkołę wiosną 2021 r., i planują kontynuować naukę na uczelni w najbliższym semestrze jesiennym – w ramach pomocy mogą otrzymać darmowe kredyty z języka angielskiego i wsparcie w wysokości 1 tys. dolarów.

Stypendium ACE z kolei przeznaczone jest dla uczniów, którzy ukończyli CPS w 2020 roku i jeszcze nie rozpoczęli jeszcze nauki w college’u. Stypendium w wysokości 1500 dolarów oraz darmowy laptop zdobędą Ci, którzy się do tego kwalifikują.

Dla niedawnych absolwentów CPS, którzy chcą zostać nauczycielami, przeznaczone jest stypendium SEED. W ramach partnerstwa Teach Chicago Tomorrow Pathways uczelnie przygotowały odnawialne stypendia w wysokości do 3 tys. dolarów, począwszy od semestru jesiennego.

City Colleges of Chicago jest największym systemem uczelni w Illinois i jednym z największych w kraju. Rocznie przez 7 uczelni i 6 placówek satelitarnych przechodzi 77 tys. studentów. W systemie znajdują się: Richard J. Daley College, Kennedy-King College, Malcolm X College, Olive-Harvey College, Harry S Truman College, Harold Washington College i Wilbur Wright College. City Colleges nadzoruje również wielokrotnie nagradzany Washburne Culinary Institute, Sikia Banquet Facility, pięć Child Development Centers oraz stację radiową WKKC FM 89.3.

„Przez ponad sto lat City Colleges zmieniły życie ponad miliona studentów poprzez edukację” – czytamy na stronie internetowej CCC. Uczelnie wspierają miasto nie tylko edukacyjnie, ale są również jego „silnikiem ekonomicznym”.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych programów uczelnianych w bieżącym roku znajdują się na stronie internetowej CCC: www.ccc.edu.

Katarzyna Korza
[email protected]

REKLAMA

2122536256 views

REKLAMA

REKLAMA

2122536273 views

REKLAMA

REKLAMA

2124332593 views

REKLAMA

2122536283 views

REKLAMA

2122536289 views

REKLAMA

2122536293 views