REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Profesor może stracić pracę za niesmaczny żart

Profesor może stracić pracę za niesmaczny żart

-

Profesor Louis Wozniak, długoletni wykładowca Wydziału Inżynierii na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign, może stracić kontrakt po wysłaniu niestosownego e-maila natury seksualnej, który sam określił mianem „niesmacznego żartu” i za który przeprosił.

Louis Wozniak fot. ise.illinois.edu
Louis Wozniak fot. ise.illinois.edu

REKLAMA

W e-mailu Wozniak powiadomił studentów, by przypominali mu swoje nazwiska, bo pamięta tylko tych, z którymi „uprawiał seks”.

Wykładowca podjął pracę na uczelni w 1966 roku. W 2010 r. został zawieszony w obowiązkach na University of Illinois, ale mówi, że chciałby powrócić do pracy akademickiej. Jest to raczej mało prawdopodobne z uwagi na toczące się postępowanie dyscyplinarne.

Rada powiernicza University of Illinois zadecyduje o losach Wozniaka pod koniec tego miesiąca. Rektor uczelni Bob Easter rekomenduje, by zerwała z wykładowcą kontrakt i zwolniła go z pracy.

Władze uczelni zarzucają też Wozniakowi, że nagrywał wideo z udziałem studentów bez ich zgody, a także podał ocenę studenta do wiadomości publicznej, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami.

Ostatni raz podobna sprawa dotycząca zerwania kontraktu z wykładowcą miała miejsce na University of Illinois w latach 60.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks