REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Producentka stacji ABC7 Chicago, Anne Swaney zamordowana w Belize

Producentka stacji ABC7 Chicago, Anne Swaney zamordowana w Belize

-

Anne Swaney fot. ABC7 Chicago
Anne Swaney fot. ABC7 Chicago

Producentka lokalnej stacji telewizyjnej ABC7 Chicago została zamordowana podczas wakacji w Belize. Ciało 39-letniej Anne Swaney znaleziono 15 stycznia. Kobieta została uduszona i uderzona w głowę. Policja przesłuchuje 24-letniego nieudokumentowanego imigranta z Gwatemali. Na razie nie wiadomo, czy jest on podejrzany o zabójstwo Amerykanki.

REKLAMA

Z ustaleń lokalnej policji wynika, że 14 stycznia rano Swaney wybrała się na lekcję yogi przy rzece Mopan, niedaleko ośrodka, w którym przebywała. Kiedy po kilku godzinach nie wróciła do resortu, wszczęto poszukiwania. Rzeczy Amerykanki znaleziono w miejscu, gdzie odbywały się zajęcia yogi. Ciało kobiety znaleziono następnego dnia w rzece Mopan; miała na sobie tylko biustonosz.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Amerykanki prowadzi lokalna policja. Przesłuchiwany jest rybak, nieudokumentowany imigranta z Gwatemali. Wyjaśnienia składają także goście i pracownicy ośrodka oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. Policja poinformowała, że Anne Swaney poniosła śmierć w wyniku uduszenia i uderzenia tępym narzędziem w głowę. Na jej szyi znajdowały się otarcia i zasinienia, a na głowie dwie rany. Stan w jakim znaleziono zwłoki wskazuje, że do zbrodni doszło na tle seksualnym. Testy nie potwierdziły na razie, czy 39-latka została zgwałcona. Policja wciąż poszukuje telefonu komórkowego zamordowanej.

Anne Swaney poleciała w sobotę 9 stycznia na urlop do ośrodka jazdy konnej Nabitunich, położonego około 75 mil na południowy-wschód od Belize City w Belize w Środkowej Ameryce. Była to jej kolejna wizyta w popularnym kurorcie. Gdy przybyła na miejsce w ośrodku przebywało już około 10 obywateli USA. Nabitunich jest popularnym wśród miłośników jazdy konnej ośrodkiem wypoczynkowym, często odwiedzanym przez turystów z USA i Kanady. Okolica uważana jest za bardzo bezpieczną.

Anne Swaney od 16 lat związana była ze stacją ABC7 w Chicago, gdzie pracowała jako producent wykonawczy działu internetowego. Tragiczna śmierć młodej, utalentowanej i lubianej producentki telewizyjnej poruszyła środowisko dziennikarskie w Chicago. „Wielu z nas jest prawdziwie dotkniętych tym, co się stało” – pisze w specjalnym oświadczeniu prezes i dyrektor generalny ABC7 John H. Idler. „Anne umiała sprawić, że każdy z kim obcowała stawał się lepszy. Tego samego wymagała od innych. Poprzez lata pracy miała ogromny wpływ na wiele osób, z którymi pracowała”. Kondolencje z powodu tragicznej śmierci Anne Swaney wystosował także Departament Stanu USA.

Bliscy nieżyjącej poinformowali, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w jej rodzinnym mieście Platte City w stanie Missouri; 23 stycznia odbędą się ostatniepożegnanie, zaś 24 stycznia odbędą się uroczystości pogrzebowe.

(mp, ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA