REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Próba zablokowania budowy centrum Obamy

Próba zablokowania budowy centrum Obamy

-

Organizacja ochrony chicagowskich parków wniosła do sądu federalnego sprawę przeciwko władzom Chicago, której celem jest zablokowanie budowy centrum prezydenckiego Baracka Obamy w Jackson Park na południu miasta.

Pozew organizacji Protect Our Parks Inc. wnioskuje o zabronienie agencjom miejskim podjęcia starań o zezwolenia budowlane na rozpoczęcie realizacji projektu. Powodowie domagają się też, by sąd wydał władzom Chicago zakaz przekazania kontroli nad rozwojem projektu Fundacji Obamy.

REKLAMA

Protect Our Parks Inc. zarzuca Fundacji Obamy składanie kłamliwych obietnic i otrzymanie od miasta miejsca na lokalizację obiektu na fałszywych podstawach. Jak utrzymują powodowie, na terenie centrum prezydenckiego Obamy w Jackson Park miała znajdować sią biblioteka Obamy, ale obecne plany nie przewidują powstania jej w tym miejscu.

Rzecznik burmistrza Rahma Emanuela oświadczył, że budowa centrum prezydenckiego w Jackson Park jest jedyną i niepowtarzalną okazją rewitalizacji podupadłego ekonomicznie rejonu poprzez wielomilionowe inwestycje i nowe miejsca pracy.

(ao)

Na zdjęciu: Barack Obama i plany Centrum jego imienia fot.Tannen Maury/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks