REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pritzker remontuje willę gubernatora z własnej kieszeni

Pritzker remontuje willę gubernatora z własnej kieszeni

-

Gubernator J.B. Pritzker wyłoży 850 tys. dol. z własnej kieszeni na dalszą renowację historycznej willi gubernatora Illinois. Historyczny budynek w Springfield będzie zamknięty dla zwiedzających do 23 listopada.

Najnowsze plany renowacji zbudowanego w XIX wieku budynku obejmują naprawę płytek na pierwszym piętrze, przemeblowanie pokojów gościnnych i modernizację systemu hydraulicznego.

REKLAMA

W lipcu 2018 roku willa gubernatora w Springfield została oddana do użytku po ponad dwuletnich pracach renowacyjnych zainicjowanych przez ówczesnego gubernatora Bruce Raunera wraz z małżonką Dianą. Szacowana na 15 mln dol. renowacja rozpoczęła się w 2015 roku i obejmowała instalację nowego dachu, systemu grzewczo-chłodzącego, odnowienie głównego wejścia i przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych. Środki na prace pochodziły z prywatnego funduszu.

Z analizy dziennika „Chicago Sub-Times” wynika, że demokratyczny gubernator, J.B. Pritzker – który jest miliarderem – wydał już 3,45 miliona dolarów z własnej kieszeni na pokrycie kosztów zarządzania stanem Lincolna – w tym podwojenie wypłat niektórych współpracowników, remont biura gubernatora w budynku Thompsona w śródmieściu Chicago, a także remont innej willi gubernatora w Du Quoin w środkowym Illinois.

Willa gubernatora w Springfield została wzniesiona w 1855 roku i jest trzecią najstarszą rezydencją amerykańskiego gubernatora w całym kraju.
(jm)

Na zdjęciu: Willa Gubernatora w Springfield fot.Eric Hausman/www2.illinois.gov

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks