REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pritzker: Madigan powinien ustąpić

Pritzker: Madigan powinien ustąpić

-

Gubernator J.B. Pritzker oświadczył w czwartek, że marszałek Izby Reprezentantów stanu Illinois Michael Madigan powinien ustąpić ze stanowiska przewodniczącego Stanowej Partii Demokratycznej.

Według komentatorów, Pritzker przyznał tym samym, że Madigan zaszkodził demokratom we wtorkowych wyborach.

Pritzker złożył w środę ogólne oświadczenie, że wyborcy zmęczeni korupcją z udziałem demokratów zniweczyli wysiłki jego administracji dotyczące zmiany systemu podatkowego. Tzw. Fair Tax wygenerowałby miliardy dolarów i pomógłby uzupełnic niedobory finansowe Illinois.

Pritzker nawiązał w swojej wypowiedzi do wcześniejszego oświadczenia senatora Dick Durbina, który powiedział WTTW-TV w środę wieczorem, że o niepowodzenia wyborcze demokratów w Illinois obwinia Madigana, który odmówił ustąpienia, gdy okazało się, że jest powiązany z aferą korupcji z udziałem firmy ComEd.

„Zgadzam się z senatorem Durbinem, że przeciwnicy  (Fair Tax) odwołali się do obaw wyborców przed korupcją i do braku zaufania do władz stanu” – mówił Pritzker komentując wynik głosowania w sprawie konstytucyjnej poprawki.

Do rezygnacji ze stanowiska przewodniczącego partii wezwała Madigana senator Tammy Duckworth.. „Prowadzone śledztwo dotyczące przewodniczącego Madigana niepotrzebnie rozprasza uwagę i utrudnia wykonywanie pracy na rzecz mieszkańców stanu Illinois” – powiedziała Duckworth w oświadczeniu, dodając, że konieczne jest nowe kierownictwo partii, które pomoże kontynuować postępy, jakie poczynili demokraci na szczeblu stanowym.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks