REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPrezydent Biden w Chicago będzie promować obowiązkowe szczepienia pracowników

Prezydent Biden w Chicago będzie promować obowiązkowe szczepienia pracowników

-

Prezydent Joe Biden w przyszłym tygodniu podczas wizyty w Chicago będzie promować obowiązek szczepienia pracowników przeciwko COVID-19 – poinformował w czwartek Biały Dom. Wizyta Bidena zaplanowana jest na środę 29 września.

Prezydent Biden ma odwiedzić jeden z chicagowskich biznesów, który już egzekwuje obowiązek szczepień od pracowników. W swoim przemówieniu 9 września prezydent pochwalił mające swoją siedzibę w Chicago linie lotnicze United Airlines za wprowadzanie obowiązku szczepienia się przeciwko COVID-19 dla pracowników.

REKLAMA

Biden ogłosił też wtedy kolejne działania jego administracji mające na celu stawienie czoła fali zachorowań COVID-19 napędzanej rozprzestrzenianiem się wariantu Delta.

W myśl nowych przepisów, firmy zatrudniające powyżej 100 osób powinny wprowadzić obowiązek szczepienia lub przechodzenia co najmniej cotygodniowych testów na COVID-19.  Rozporządzenie wydane na początku tego miesiąca nie ma jeszcze daty wejścia w życie. Spotkało się także z opozycją ze strony wielu republikańskich gubernatorów, którzy zagrozili pozwami sądowymi.

Obowiązkiem szczepień wcześniej objęto także pracowników medycznych oraz pracowników administracji federalnej, którzy dotąd mogli alternatywnie do zaszczepienia poddawać się regularnym testom.

Według Bidena, łącznie decyzje te dotyczą ponad 100 mln Amerykanów. „Chodzi o pokonanie wirusa i ocalenie ludzkich istnień” – mówił prezydent.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot i gubernator Illinois J.B. Pritzker choć promują obowiązkowe szczepienia pracowników firmy w mieście, jak i w stanie, to wstrzymali się z wydaniem odpowiednich rozporządzeń. W Illinois obowiązkowe są jednak szczepienia przeciw COVID-19 pracowników służby zdrowia, nauczycieli i studentów college’ów i uniwersytetów.

Nowy Jork, San Francisco i Nowy Orlean są wśród miast, które zaczęły wymagać dowodu szczepienia przy wejściu do pomieszczeń zamkniętych w miejscach publicznych.

(tos)

1 KOMENTARZ

  1. Biden powinien zostać wygwizdany. Zdecydował o wpuszczeniu do Ameryki setek tysięcy nielegalnych imigrantów i zdecydowana ich większość jest nietestowana i nieszczepiona. Świadczy to, że ma gdzieś dobro kraju i razem z “elitami” demokratycznymi interesuje ich tylko absolutna kontrola wszystkiego.

REKLAMA

2118754309 views

REKLAMA

REKLAMA

2118754412 views

REKLAMA

REKLAMA

2120550768 views

REKLAMA

2118754488 views

REKLAMA

2118754550 views

REKLAMA

2118754608 views