REKLAMA

2115227499 views

REKLAMA

2115227498 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPrezydent Biden promował obowiązek szczepień w rejonie Chicago (WIDEO)

Prezydent Biden promował obowiązek szczepień w rejonie Chicago (WIDEO)

-

Prezydent Joe Biden w czwartek przebywał z wizytą w rejonie Chicago, gdzie promował obowiązek szczepień dla pracowników dużych firm. Jego przesłanie wybrzmiało jasno: szczepionka przeciw COVID-19 jest skuteczna i wszyscy powinni ją przyjąć.

REKLAMA

Prezydent Joe Biden wylądował w czwartek 7 października o 1 pm na chicagowskim O’Hare, gdzie został powitany przez liderów miasta i stanu, w tym gubernatora J. B. Pritzkera, burmistrz Chicago Lori Lightfoot, kongresmana Mike’a Quigleya, którego dystrykt obejmuje O’Hare i kongresmana Raję Krishnamoorthi, którego dystrykt obejmuje Elk Grove Village, gdzie następnie udał się prezydent.

Na tym północno-zachodnim przedmieściu Biden odwiedził miejsce budowy prowadzonej przez Clayco, jedną z największych firm budowlanych w regionie Midwestu, która ogłosiła niedawno obowiązek szczepień lub testowania dla wszystkich swoich pracowników. Firma zdecydowała się na ten ruch, jeszcze zanim federalna Administracja ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Pracy (Occupational Safety and Health Administration, OSHA) dopracowała nowe przepisy dla wszystkich zakładów zatrudniających ponad 100 pracowników. O sformułowanie przepisów apelował prezydent Biden.

Prezydent Biden w swojej przemowie chwalił decyzję Clayco i zachęcał inne firmy, by poszły w jej ślad – wprowadziły wymóg szczepień dla pracowników nawet bez alternatywy cotygodniowego testowania. Przesłanie prezydenta Bidena było jasne – szczepionki są skuteczne i każdy powinien zaszczepić się przeciw COVID-19.

„Wzywam więcej pracodawców do działania. Moje przesłanie brzmi: wymagaj od swoich pracowników zaszczepienia się. Dzięki szczepionkom w końcu pokonamy tę pandemię. Bez nich czeka nas niekończący się chaos w szpitalach, szkody dla gospodarki, niepokój w szkołach, puste restauracje i znacznie mniej handlu. Wymagania dotyczące szczepień to trudne lekarstwo – dla niektórych niepopularne, dla innych to polityka. Ale ratują życie i zmieniają zasady gry dla naszego kraju”.

W czwartek amerykański prezydent miał spotkać się również z prezesem United Airlines Scottem Kirby. Liniom lotniczym, które mają swoją siedzibę w Chicago, udało się pomyślnie wprowadzić obowiązek szczepień – bez opcji testowania. Wymogu nie spełnił tylko niecały 1 proc. pracowników firmy, ryzykując zwolnienie.

Pierwotnie wizyta Bidena w Chicago miała odbyć się 29 września, lecz prezydent odwołał ją w związku z negocjacjami dotyczącymi budżetu i planu infrastrukturalnego.

Jednocześnie z podróżą prezydenta do Chicago, w czwartek Biały Dom opublikował raport przedstawiający wczesne sukcesy rozporządzeń dotyczących szczepień oraz ekonomiczne uzasadnienie wdrożenia ich przez firmy i samorządy.

Raport wskazał wyraźne niekorzyści na obszarach z niską liczbą szczepień – jak zredukowane etaty dla pracowników i mniej rezerwacji w restauracjach. Niezaprzeczalną korzyścią na obszarach z wyższym wskaźnikiem jest mniej przypadków ciężkich zachorowań na COVID-19 i śmierci.

W raporcie znalazło się również nawiązanie do innych historycznych wymogów szczepień. W 1777 r. prezydent George Washington wprowadził obowiązek szczepień przeciw ospie w szeregach swojej armii – czytamy w raporcie.

Joe Biden ostatnio był w rejonie Chicago 7 lipca, gdzie promował plan infrastrukturalny i rodzinny. Wizyta przebiegła jednak w cieniu tematu przemocy, gdyż kilka godzin przed przybyciem prezydenta w Chicago postrzelono dwóch agentów federalnych oraz chicagowskiego policjanta.

Założyciel firmy Clayco, Bob Clark, jest jednym z głównych darczyńców na rzecz kampanii byłego prezydenta Baracka Obamy oraz Joe Bidena. Firma zatrudnia 3 tys. pracowników.

Joanna Marszałek

1 KOMENTARZ

  1. Kto jeszcze tego pana, który pełni funkcję prezydenta traktuje poważnie? Jest marionetką w rękach grup, które chcą zniszczyć Amerykę i wprowadzić ustrój totalitarny. Zlikwidownie niezależności energetycznej Ameryki, wzrost inflacji, otwarta południowa granica i nielimitowana nielegalna imigracja, kompromitacja w Afganistanie, afera ze sprzedarzą okrętów podwodnych do Australii i związany z tym konflikt z Francją, odmawianie prawa rodzicom do wpływu na program nauczania i próba traktowania ich jak terrorystów, wprowadzanie podziałów rasowych w szkolnictwie i na uczelniach, propagowanie nielimitowanej aborcji (tylko w 7 krajach na świecie nielimitowana aborcja jest stosowana jako kontrola urodzin) – to tylko niektóre z “wybitnych” osiągnię obecnej administracji, której “przewodzi” Biden. Natomiast osobiste zaangażowanie Bidena w propagowanie szczepień przeciw COVID świadczy o jego wyjątkowej hipokryzji, albo potwierdza fakt, że Biden nie wie co dzieje się w Ameryce. W tym samym czasie setki tysiące nielegalnych imigrantów rozwozi się po kraju i nie podlegają oni obowiązkowym testom oraz szczepieniom. Ogromny spadek akceptacji dla działań Bidena świadczy, że Amerykanie zdają sobie sprawę jakie szkody wyrządza ten “prezydent” krajowi.

REKLAMA

2116626767 views

REKLAMA

REKLAMA

2116626966 views

REKLAMA

REKLAMA

2118423336 views

REKLAMA

2116627075 views

REKLAMA

2116627160 views

REKLAMA

2116627249 views