REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPrezentujemy kandydatów startujących w wyborach 4 listopada. Skarbnik stanowy

Prezentujemy kandydatów startujących w wyborach 4 listopada. Skarbnik stanowy

-

We wtorek 4 listopada w Illinois odbędą się wybory powszechne do władz federalnych, stanowych i powiatowych. W trosce o wygodę  naszych Czytelników podajemy informacje o kandydatach i ich programach. Przypominamy, że można już wziąć udział we wczesnym głosowaniu (do 2 listopada) lub  głosować korespondencyjnie (podanie można złożyć do 30 października).

Skarbnik stanowy (Illinois Treasurer)

REKLAMA

O urząd skarbnika stanowego ubiega się trzech kandydatów: demokrata (D) Michael W. Frerichs ,  republikanin (R)  Tom Cross  i libertarianin (L) Matthew Skopek.

Michael W. Frerichs (D) fot.Facebook
Michael W. Frerichs
fot.Facebook

Michael W. Frerichs (D) z Champaign jest senatorem stanowym z 52. okręgu w centralnym Illinois. Wcześniej zasiadał w Radzie Powiatu Champaign, a następnie sprawował urząd audytora finansowego tego powiatu. Był wówczas jedynym urzędnikiem w naszym stanie posiadającym uprawnienia audytora finansowego. Jest absolwentem Yale University. Studiował i pracował jako wykładowca uniwersytecki w Chinach.

41-letni Frerichs obiecuje stymulację rozwoju drobnej przedsiębiorczości przy pomocy programów niskooprocentowanych pożyczek dla małych firm. Zamierza też lepiej inwestować pieniądze z kasy stanu, oraz przeprowadzić reformę etyczną w biurze skarbnika stanowego. Obiecuje wprowadzić okresowe audyty i upublicznić codzienny harmonogram biura.

 

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

 

 

Tom Cross fot.Facebook
Tom Cross fot.Facebook

Tom Cross (R) to poseł stanowy z 97. okręgu izbowego. Po ogłoszeniu kandydatury na skarbnika ustąpił z funkcji przewodniczącego republikańskiej mniejszości w Izbie Reprezentantów. 57-latek jest z zawodu adwokatem. Cross jest absolwentem Wesleyan University i Cumberland Law School w Alabamie. W swoim programie wyborczym zapewnia, że będzie mądrze i bezpiecznie inwestować fundusze stanowe, zarówno w kraju, jak i poza nim. Planuje utworzenie komitetu doradczego z udziałem najlepszych ekspertów finansowych, którzy mają pomóc intratnie lokować pieniądze i powiększać zyski.

 

 

 

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Matthew Skopek fot.Facebook
Matthew Skopek fot.Facebook

Matthew Skopek (L) pracuje jako księgowy w Departamencie Zdrowia Powiatu DuPage. Sprawuje funkcję przewodniczącego Partii Libertariańskiej w Illinois. Jest absolwentem finansów, ekonomii i księgowości w North Central College. W swoim programie wyborczym deklaruje , że będzie profesjonalnie i efektywnie zarządzać biurem skarbnika stanowego.  Przejrzystość i odpowiedzialność wobec społeczeństwa obiecuje uczynić obowiązującą normą. Chce ujawniać działania finansowe polityków wszystkich opcji.

(ao)

 

REKLAMA

2116493282 views

REKLAMA

REKLAMA

2116493484 views

REKLAMA

REKLAMA

2118289859 views

REKLAMA

2116493600 views

REKLAMA

2116493687 views

REKLAMA

2116493780 views