REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPrawo jazdy Illinois z nowymi zabezpieczeniami

Prawo jazdy Illinois z nowymi zabezpieczeniami

-

fot.Illinois Secretary of State Office/Ewa Malcher
fot.Illinois Secretary of State Office/Ewa Malcher

Biuro sekretarza stanu Jesse White’a przedstawiło projekt zmodyfikowanego prawa jazdy i stanowej karty identyfikacyjnej. Oba dokumenty zawierają nowe zabezpieczenia. Jednocześnie zapowiedziano wprowadzenie nowej procedury przy ich wystawianiu.

REKLAMA

Z końcem lipca petenci ubiegający się zarówno o wydanie nowego prawa jazdy i karty identyfikacyjnej w Illinois lub ich odnowienie po zakończeniu procedury nie opuszczą placówki sekretarza stanu z dokumentem w ręku. W zamian otrzymają tymczasowe zaświadczenie ze zdjęciem, które przez 45 dni będzie służyć jako dokument identyfikacyjny. W tym czasie władze dokładnie sprawdzą tożsamość petenta. Nowy dokument zostanie przesłany na adres aplikanta w ciągu 15 dni roboczych.

– Przesłanie wszelkich informacji do wyspecjalizowanej placówki w Springfield pozwoli na wydanie nowych praw jazdy i kart identyfikacyjnych z odpowiednimi zabezpieczeniami, czego nie można zrobić na miejscu – stwierdza komunikat biura sekretarza stanowego.

Zmiany w zabezpieczeniach dokumentu umożliwią przestrzeganie wymagań REAL ID, federalnego programu Departamentu Bezpieczeństwa Kraju, które mają zapobiec oszustwom i kradzieży danych osobowych. Illinois dołączy do 39 innych stanów, które wydają dokumenty identyfikacyjne po weryfikacji petentów w wyspecjalizowanej placówce federalnej.

 – Pełne wdrożenie przepisów REAL ID to długotrwały proces, jednak dzięki najnowszym zmianom przepisy federalne będziemy realizować w 84 procentach – zapewnił sekretarz White.

Opłaty pozostają bez zmian. Więcej informacji na stronie: cyberdriveillinois.com

Jak informuje Departament Bezpieczeństwa Narodowego (DHS), wydane w Illinois prawa jazdy i dokumenty tożsamości bez nowych zabezpieczeń będą akceptowane jako dowody tożsamości podczas wejścia do samolotu na rejsy krajowe do 2018 roku.

Przypomnijmy, że Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził ustawę Real ID w maju 2005 r. w odpowiedzi na rekomendacje komisji badającej okoliczności ataku terrorystycznego z 11 września 2001 r. (9/11 Commission). Ustawa wymaga, by wszystkie stany wprowadziły do procedur wydawania praw jazdy i dokumentów tożsamości odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiające podrobienie tych dokumentów i kradzież tożsamości, i aby dane osobowe trafiły do państwowej bazy danych.

Więcej informacji na temat ustawy Real ID i wymogów z nią związanych można znaleźć na witrynie: www.dhs.gov.

 (ak)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/xQCc5ZxNj_A”]

REKLAMA

2116337460 views

REKLAMA

REKLAMA

2116337672 views

REKLAMA

REKLAMA

2118134048 views

REKLAMA

2116337792 views

REKLAMA

2116337880 views

REKLAMA

2116337974 views