REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPrawicowy bojówkarz odzyskał zarekwirowaną broń

Prawicowy bojówkarz odzyskał zarekwirowaną broń

-

Po blisko trzech latach od konfiskaty, prywatny arsenał Thomasa Piatka wróci do właściciela. FBI zwróciło w piątek broń zarekwirowaną członkowi prawicowej grupy paramilitarnej. Wraz z siedmioma członkami bojówki Hutaree mężczyzna został w marcu uniewinniony od zarzutów spiskowania w celu przeprowadzenia zamachów na funkcjonariuszy państwowych.

fot. FBI/ Arsenał zabezpieczony w domu Thomasa Piatka

REKLAMA

Na posterunku policji w Indianie Pitek odebrał m.in. 41 sztuk broni palnej, ponad 100 tys. sztuk amunicji i wojskowe umundurowanie. Arsenał został skonfiskowany w 2010 roku,  kiedy agenci FBI przeprowadzili aresztowania ośmiorga członków paramilitarnej ekstremistycznej “chrześcijańskiej policji” o nazwie Hutaree.

Według prokuratury planowali oni zabicie oficera lub oficerów policji, a następnie w czasie uroczystości w domu pogrzebowym, zdetonowanie bomby własnej produkcji

fot.FBI/ Thomas Piatek

, w celu zabicia większej ilości osób. Zamach miał zostać przeprowadzony na początku kwietnia 2010 roku.

W czasie zakończonego kilka miesięcy temu procesu prokuraturze nie

udało się jednak przedstawić wystarczająco silnych dowodów na poparcie swej tezy i członkowie Hutaree zostali uniewinnieni. Większość z nich otrzymała także z powrotem skonfiskowaną im broń.

Do wczoraj w posiadaniu FBI znajdował się jeszcze arsenał znaleziony w domu Thomasa Piatka, w Whiting, w północno-zachodniej Indianie, gdzie mężczyzna mieszka wraz z bratem i kilkoma owczarkami niemieckimi.

Po swoją broń Piątek przyjechał uzbrojony. Towarzyszył mu brat, Stan. Mężczyzna, który w areszcie spędził dwa lata przyznał, że nie rozumie dlaczego został zatrzymany i że szkoda mu spędzonego za kratkami czasu. Piątek areszt opuścił w kwietniu.  Wciąż nie zwrócono mu jeszcze trzech owczarków niemieckich, zabranych przez śledczych w 2010 roku. Śledczy, po zeznaniach sąsiadów, którzy przekonywali że psy były trenowane do ataku na ludzi, zdecydowali o tymczasowym umieszczeniu ich w schronisku. Niebawem psy trafią z powrotem do domu w Whiting.

Thomas Piątek nie wyklucza, że w przyszłości ponownie wznowi działalność w Hutaree.

mp

 

REKLAMA

2117892650 views

REKLAMA

2117892790 views

REKLAMA

REKLAMA

2119689151 views

REKLAMA

2117892879 views

REKLAMA

2117892953 views

Straszna tarta chałwowa

Chopinowski powiew normalności

Czy młodzi odchodzą?

Czemu kłamie?

REKLAMA

2117893020 views