REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pracownicy z Illinois na farmie gubernatora Pritzkera w Wisconsin

Pracownicy z Illinois na farmie gubernatora Pritzkera w Wisconsin

-

Pracownicy budowlani z Illinois podróżowali do Wisconsin, aby pracować na farmie Pritzkera, podczas gdy w Illinois obowiązuje jego rozporządzenie stay-at-home – poinformowała telewizja FOX 32 Chicago.

Zgodnie z relacją, prawie wszyscy z 20 pracowników, którzy podjęli pracę na nowej farmie Pritzkera, to mieszkańcy Illinois. Rozpoczęli pracę na budowie mimo rozporządzenia stay-at-home obowiązującego w Illinois.

REKLAMA

Farma mieści się w Kenosha County. FOX 32 uzyskała wgląd w pozwolenie na budowę domu o wartości 2,5 mln dolarów i powierzchni 7 tys. stóp kwadratowych i to było podstawą do rozpoczęcia śledztwa; wszyscy wykonawcy – prócz jednego – wymienieni w pozwoleniu pochodzą z Illinois lub przedmieść Chicago.

Do sprawy odniósł się gubernator Pritzker. „Po pierwsze, obsługują istotną funkcję. Budownictwo to kluczowa funkcja. A po drugie, są pracownikami związków zawodowych, którzy będą wykonywać pracę. I nigdy nie mówiłem, że ludzie nie mogą przekroczyć granicy z innym stanem” – powiedział w czwartek Pritzker .

Republikanin John Cabello z Rockford krytykował jednak gubernatora. „Mówił, że władze nie chcą żadnych niepotrzebnych podróży. Wygląda na to, że ma jeden zestaw zasad dla siebie, podczas gdy wszyscy inni muszą przestrzegać jego nakazu pobytu w domu” – stwierdził Cabello.

W Wisconsin nie obowiązują żadne ograniczenia związane z pandemią po wyroku Sądu Najwyższego tego stanu. Zniósł on wszystkie restrykcje nałożone wcześniej przez  tamtejszego gubernatora.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks