REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPracownicy TSA idą na zwolnienia. Senator Durbin wzywa do zakończenia zamrożenia funkcjonowania...

Pracownicy TSA idą na zwolnienia. Senator Durbin wzywa do zakończenia zamrożenia funkcjonowania rządu

-

Po 18 dniach trwania częściowego zamrożenia funkcjonowania rządu i agencji federalnych, bezpieczeństwo na amerykańskich lotniskach nie jest zagrożone, ale coraz więcej agentów TSA decyduje się na zwolnienia lekarskie i urlopy, ponieważ nie otrzymują wypłat. Senator Dick Durbin z Illinois spotkał się we wtorek z przedstawicielami TSA na chicagowskim lotnisku O’Hare.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na lotnisku O’Hare 8 stycznia rano, demokratyczny senator z Illinois Dick Durbin powiedział, że zamrożenie funkcjonowania rządu „jest absolutnie niepotrzebne”, a „pracownicy TSA nie powinni być jego ofiarami”. Senator Durbin spotkał się z przedstawicielami związku zawodowego Transportation Security Administration (TSA), agencji rządowej zajmującej się m.in. kontrolą pasażerów na lotniskach oraz utrzymywaniem bezpieczeństwa w portach lotniczych.

REKLAMA

21 grudnia prezydent Donald Trump wprowadził częściowe zamrożenie działań rządu, które dotknęło 800 tys. pracowników instytucji rządowych i agencji federalnych, w tym 8 tys. pracowników w Illinois. W ten sposób Trump chce uzyskać od Kongresu fundusze na budowę muru na południowej granicy.

Na skutek zamrożenia funkcjonowania rządu pracownicy TSA na chicagowskich lotniskach nie otrzymali wypłat, a część z nich zdecydowała się na skorzystanie ze zwolnień lekarskich lub urlopów. Jeśli w najbliższy piątek pracownicy agencji ponownie nie otrzymają wynagrodzenia za swoją pracę, liczba zwolnień i urlopów wzrośnie.

W chwili obecnej zarząd TSA twierdzi, że zamrożenie nie wpływa na poziom bezpieczeństwa na lotniskach. Jednak w obliczu zapowiadanego przez Trumpa impasu, mogącego trwać „miesiące lub lata”, zapewnienie bezpieczeństwa na lotniskach przy brakach kadrowych może, zdaniem ekspertów, odbić się na jakości obsługi pasażerów i spowodować wydłużenie kolejek do odpraw.
(gd)

fot.ERIK S LESSER/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2093118884 views

REKLAMA

2093119168 views

REKLAMA

2094915617 views

REKLAMA

2093119418 views

REKLAMA

2093119556 views

Podniebne afery

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093119697 views