REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pracownicy miejskich uczelni ogłaszają strajk

Pracownicy miejskich uczelni ogłaszają strajk

-

Setki pracowników administracji miejskich uczelni wyższych z Chicago (City Colleges of Chicago, CCC) ogłosiło strajk w związku z brakiem kontraktów pracowniczych. Wielu pracowników CCC pracuje bez kontraktu od blisko trzech lat i zarabia pensje niższe niż ustawowe minimum.

Z końcem kwietnia minął kolejny termin podpisania kontraktów pracowniczych z częścią pracowników administracji miejskich uczelni wyższych. 450 pracowników z siedmiu kampusów opuściło stanowiska pracy i wzięło udział w pikiecie przed biurem administracji CCC w chicagowskim śródmieściu.

REKLAMA

Pracownicy obsługi technicznej i osoby duchowne zatrudnione w CCC podjęły strajk w związku z brakiem kontraktów pracowniczych, które nie zostały zawarte od blisko trzech lat. Zdaniem związkowców, wielu pracowników miejskich uczelni wyższych z powodu braku kontraktów pracuje za stawki niższe niż ustawowe minimum płacowe.

City Colleges of Chicago (CCC) to największy w Illinois i jeden z największych w kraju systemów publicznych uczelni wyższych. CCC składa się z siedmiu miejskich uczelni, w których każdego roku kształci się 80 tys. studentów; zatrudnia 4 tys. pracowników.
(gd)

fot.Tannen Maury/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks