REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPracownicy lokali wyborczych na przedmieściach pilnie poszukiwani

Pracownicy lokali wyborczych na przedmieściach pilnie poszukiwani

-

Dwa tygodnie przed skonsolidowanymi wyborami na przedmieściach Biuro Sekretarza Powiatu Cook poszukuje osób do pracy w lokalach wyborczych we wtorek, 4 kwietnia. Mile widziani są licealiści, weterani i osoby dwujęzyczne, w tym mówiące po polsku.

W związku z poważnym niedoborem pracowników lokali wyborczych, sekretarz powiatu Cook Karen Yarbrough zaapelowała w poniedziałek, 20 marca do mieszkańców przedmieść w powiecie Cook, aby odpowiedzieli na jej apel i zgłosili się na ochotnika do obsługi lokali wyborczych 4 kwietnia.

REKLAMA

Potrzebnych jest jeszcze około tysiąc pracowników. Szkolenia trwają do 28 marca.

Wynagrodzenie dla sędziów elekcyjnych wzrosło niedawno z 200 do 250 dol., a dla techników lokali wyborczych – z 365 do 385 dolarów. Biuro Sekretarza Powiatu Cook zapewnia szkolenie na oba te stanowiska.

Rolą sędziów elekcyjnych jest witanie wyborców, wpisywanie ich na listę, zapewnienie sprawnego funkcjonowania lokalu wyborczego i właściwej obsługi wyborców.

Technicy lokali wyborczych są odpowiedzialni za zaopatrzenie, ustawienie i sprawne funkcjonowanie sprzętu do głosowania.

Sędziami elekcyjnymi mogą być wyborcy zarejestrowani w powiecie Cook lub kwalifikujący się studenci lub licealiści, którzy ukończyli 16 lat.

Biuro sekretarza powiatowego oferuje karty do głosowania w 12 językach, dlatego potrzebni są również dwujęzyczni sędziowie elekcyjni w wielu okręgach wyborczych, które mają dużą koncentrację wyborców niemówiących płynnie po angielsku. Szczególnie poszukiwani są kandydaci posługujący się językami: polskim, hiszpańskim, chińskim, hindi, koreańskim, tagalskim, rosyjskim, ukraińskim, urdu oraz arabskim.
W wyborach na przedmieściach we wtorek, 4 kwietnia mieszkańcy wybierają m.in. burmistrzów, radnych, urzędników miejskich, członków okręgów szkolnych, zarządów parków, bibliotek i ochrony przeciwpożarowej.

„Bez naszych sędziów nie ma wyborów – wraz z wyborcami są oni kluczowym elementem tej układanki, jaką jest nasza demokracja. Dlatego zebraliśmy się tutaj jako przedstawiciele różnych środowisk, aby wystosować wezwanie do działania w związku ze zbliżającymi się wyborami 4 kwietnia” – powiedziała sekretarz powiatu Cook Karen Yarbrough w towarzystwie przedstawicieli Orland Township i Maywood.

Chętni mogą złożyć aplikację na stronie www.cookcountyclerk.com/work lub dzwoniąc pod numer (312) 603-0970.

Skonsolidowane wybory na przedmieściach odbędą się 4 kwietnia również w pozostałych powiatach okalających Chicago: Kane County, DuPage County, Lake County, McHenry County i Will County. Informacji na temat terminów i lokalizacji wczesnego głosowania w tych powiatach należy szukać na stronach internetowych sekretarzy poszczególnych powiatów (County Clerk).

(jm)

REKLAMA

2095857270 views

REKLAMA

REKLAMA

2095857503 views

REKLAMA

2097653899 views

REKLAMA

2095857652 views

REKLAMA

2095857753 views

REKLAMA

2095857864 views