REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Poznaj pracę sądu

Poznaj pracę sądu

-

Jak co roku w październiku, Miesiącu Dziedzictwa Polskiego, będzie można wziąć udział w wycieczce po Sądzie Okręgowym Powiatu Cook i poznać pracę tej instytucji.

Szef Sądu Okręgowego Powiatu Cook, sędzia Timothy Evans, poinformował, że doroczne zwiedzanie gmachu sądu pn. Richard J. Daley Center, przy 50 West Washington Street – z okazji obchodów Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Ameryce – odbędzie się w czwartek 25 października o godz. 10 am. Współsponsorem inicjatywy jest Advocates Society – stowarzyszenie prawników polskiego pochodzenia, Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie oraz poradnia prawna Amicus Poloniae Związku Narodowego Polskiego.

REKLAMA

Uczestnicy wycieczki zapoznają się z codziennymi operacjami biur jednego z największych w kraju systemów sądowniczych. W programie jest między innymi: obserwowanie przez chwilę rozprawy sądowej w toku, prelekcja sędziego i spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń prawniczych.

Ponadto uczestnicy otrzymają przewodnik po wymiarze sprawiedliwości powiatu Cook, wyjaśniający podstawowe struktury i procedury sądowe, oraz wyliczający usługi administracji sądu i powiatu.

Osoby zainteresowane udziałem w zwiedzaniu sądu – w ramach programu Annual Polish Heritage Month Courthouse Tour – powinny skontaktować się z wydziałem edukacji i kontaktów zewnętrznych, tel. (312 ) 603-1927 do piątku 19 października. Zaleca się wcześniejsze rezerwacje. Początek zwiedzania o godz. 10 rano w zachodnim lobby Daley Center (na skrzyżowaniu ulic Randolph i Clark).

Więcej informacji na stronie internetowej Circuit Court of Cook County: www.cookcountycourt.org.

(ao)

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks