REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pozew przeciw diecezjom w Illinois

Pozew przeciw diecezjom w Illinois

-

Cztery osoby utrzymujące, że jako dzieci były molestowane przez księży, złożyły w czwartek pozew przeciwko wszystkim diecezjom katolickim w Illinois, zarzucając im wieloletnie ukrywania faktów w sprawach wykorzystywania seksualnego przez księży.

W pozwie złożonym w Chicago trzech mężczyzn i jedna kobieta domagają się od wszystkich sześciu katolickich diecezji w Illinois opublikowania nazwisk wszystkich księży oskarżonych o molestowanie – zmarłych, żyjących i odsuniętych od posługi.

REKLAMA

„Przez dekady oskarżeni stosowali praktyki tuszowania działalności przestępczej, które narażały dzieci na niebezpieczeństwo w przeszłości i teraz” – czytamy w pozwie.

Choć w pozwie ofiary domagają się odszkodowania za przypadki molestowania w trzech diecezjach –Rockford, Peoria i Springfield, tuszowanie spraw zarzuca się wszystkim sześciu diecezjom. Ofiary reprezentuje adwokat Jeff Anderson, który prowadził wiele spraw ofiar wykorzystywania seksualnego przez duchownych w całym kraju.

Archidiecezja chicagowska w odpowiedzi na zarzuty oświadczyła, że od 2006 roku publikuje nazwiska księży, na których ciążą zarzuty wykorzystywania dzieci. Można je znaleźć na stronie protect.archchicago.org

(jm)

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks