REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPożary budynków apartamentowych w Vernon Hills i Palatine (WIDEO)

Pożary budynków apartamentowych w Vernon Hills i Palatine (WIDEO)

-

Do dwóch pożarów budynków apartamentowych doszło w niedzielę na północnych przedmieściach. W Vernon Hills ogień pozbawił życia dwie osoby, których nie udało się uratować. Nie było ofiar w pożarze, który zniszczył kilkadziesiąt mieszkań w Palatine. Po obu pożarach wielu mieszkańców pozostało bez dachu nad głową. Przyczyna obu pożarów w poniedziałek nie była jeszcze znana. 

Około godz. 3.15 na ranem w niedzielę, 19 marca wybuchł pożar w trzypiętrowym budynku apartamentowym w rejonie 900 South Court of Shorewood w Vernon Hills na północnych przedmieściach. 

REKLAMA

W jednym z mieszkań strażacy znaleźli martwą osobę. Druga ofiara została przetransportowana do szpitala Advocate Condell Medical Center w Libertyville, gdzie zmarła.

Jedną z ofiar jest Polly Hoff (Jensen), matka dwóc córek – wynika ze wpisu zamieszczonego na portalu GoFundMe z prośbą o pomoc rodzinie. Córki Hoff, 15-letnia Debbie i 12-letnia Fiona był w czasie pożaru u ich ojca. W poniedziałek nie była jeszcze znana tożsamość drugiej ofiary pożaru.

Przyczyna pożaru była przedmiotem śledztwa. Amerykański Czerwony Krzyż udzielił schronienia mieszkańcom, którzy stracili dach nad głową. 

W Palatine w niedzielę, 19 marca po południu  pożar zniszczył dwa kilkupiętrowe budynki apartamentowe kompleksu Windhaven Condominium Complex przy 12 East Dundee Quarter Drive.

Po godz. 5 pm płomienie objęły jeden budynek, a następnie rozprzestrzeniły się na drugi. Walkę z pożarem utrudniał silny wiatr. Dopiero po 3 i pół godzinie prawie 60 strażaków z Palatine i okolicznych miejscowości uzyskało kontrolę nad ogniem. W jednym z budynków częściowo zawalił się dach. Nikt nie ucierpiał w pożarze, ale ogień zniszczył co najmniej 22 mieszkania. Ponad 50 osób zostało bez dachu nad głową – podał Amerykański Czerwony Krzyż, który poszkodowanym zapewnił miejsca w schroniskach. 

Śledczy Departamentu Straży Pożarnej w Palatine w poniedziałek rano prowadzili oględziny miejsca pożaru, którego przyczyna jest ustalana. 

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2095809876 views

REKLAMA

REKLAMA

2095810109 views

REKLAMA

2097606505 views

REKLAMA

2095810258 views

REKLAMA

2095810359 views

REKLAMA

2095810470 views